... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

In Mood, Stoker, Nussia Poroa - 26.8.2010

15. února 2011 v 10:13 | Niviat |  Reportáže
Trix
Prázdniny se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Mezi posledními koncerty a předzvěstí blížící se koncertní klubové sezóny jsme mohli zaznamenat i vystoupení skupin In Mood, Stoker a Nussia Poroa v brněnském klubu Trix.


Již při vstupu mě překvapila zvukařská výbava, která bezpochyby slibovala v těchto prostorech se stropní klenbou alespoň trochu slušný zvuk. Předpokládaný začátek v sedm hodin se jako tradičně na podobných akcí o maličko posunul, také díky pečlivému zvučení. Zatím stihli dorazit posluchači a bylo jasné, že tento večer bude značně různorodý. Teplota zvyšujícím se počtem návštěvníků stoupala, takže jste se dnes večer mohli saunovat za pouhých a velmi příjemných 40 korun.

Jako první na pódium vplula art rocková skupina In Mood s jediným ženským zpěvem tohoto večera. Začali vlastní tvorbou, kde se nedalo moc vytknout hudebnímu podkladu, i když v klidnějších pasážích až příliš hlasitá hra bubeníka přehlušila kytaru, což bylo na škodu celé skladbě. Zpěvaččiny taneční a houpavé kreace(ale užovka v trávě) na mě působily spíš rušivým dojmem, ale proti gustu... její hlas mohl některým lidem neholdujícím ukřičeným výškám poněkud vadit. Na řadu přišly cover verze známých hitů, z kterých rozhodně mohli vypustit písničku Sleeping sun od Nightwish, kde falešné tóny kazily doposud docela slušně odzpívané vystoupení. Celkově byl set poněkud dlouhý a ke konci začal nudit, i když zde opravdu záleží na zrovna pro vás vhodném šálku čaje, kávy, či něčeho ostřejšího...

Po krátké pauze a opětovném zvučení se na scéně zjevili gothic rockový Stoker s nezaměnitelným temným vokálem patřícím charismatickému zpěvákovi. Při prvních třech skladbách se podařilo doladit zvuk a pak už si stačilo jen užívat. Přes sto lidí poslouchalo a skandovalo při písních Scavenger, Bayond the grave, velkého hitu Children shouldn't play with dead things a samozřejmě mnoha dalších, které tento večer zazněly. Velmi vydařeným pokusem bylo do playlistu zařadit novinku The Voices, která je po zpěvové stránce zatím nejtvrdším kusem této začínající kapely. Velkou škodou je odjezd klávesáka mimo republiku, můžeme jen doufat, že se vrátí a naváže na zdařilou hudební reprodukci, kterou skvěle doplňuje celkový zvuk kapely. Úderným koncem vystoupení byla skladba Bite, která roztočila vlasy nejednoho fanouška. Přídavkem pak potvrdili, že se stali bezpochyby hvězdou dnešního večera.

Jako poslední svůj set odehrála kapela Nussia Poroa (progressive - alternative). Velkým překvapením byla absence klávesáka a oblečení kytaristky, které mohlo potěšit oko mužského osazenstva klubu. Jejich první vystoupení bylo ovlivněno nervozitou, ale opravdu bych souhlasila s tím, že kytarista je "zatím" zpěvák, protože v některých fázích skladeb se jeho hlasový počin zpěvem nazvat nedal. S přibývajícími zkušenostmi a hodinách strávených ve zkušebně doufejme také doladí rytmické nepřesnosti a trochu zkrotí různorodost skladeb.

Končí nám další příjemně strávený večer s živou hudbou a já se pozvolna přesouvám na malou přátelskou after party...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40