... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

The Modern Inqusition Experiment

15. února 2011 v 10:25 | Niviat |  Reportáže
MIE
Je sobota 6.11.2010, tma přikryla svým hávem Brno a na Favále se schyluje k jedné z větších akcí před samotným koncem roku. Začíná THE MODERN INQUSITION EXPERIMENT pod taktovkou malých mimozemských klonů. A jak se i později ukázalo, nic nemohlo být méně normální a pozoruhodné.


Jako první začali čarovat na pódiu brněnští gothic - rockový STOKER pod taktovkou Roba Paterliniho. Tato parta je stále k velké škodě ochuzena o živého klávesáka a proto nezbývá než využívat nahraného hudebního podkladu, který se jim stal tento večer osudným. U skladby Children shouldnť play with dead things jim způsobil až takové potíže, že celá písnička zněla nanejvýš rozladěně. Naštěstí profesionalita frontmana podržela celou kapelu, která po dalších problémech s repro bednou dokázala i tak potěšit své fanoušky, naservírovala jim nové písničky a dotáhla tak své vystoupení ke konci.

Ozvalo se tiché tik - tak a na pódiu se zjevila další parta dnešního večera, brněnští SYNAESTHETICS hrající progressive. Tato kapela mě již v minulosti příliš neupoutala a zde si také odehrála své tradiční vystoupení. Statické členy kapely doslova přechodila zpěvačka, která chvílemi tahala za uši. Hudební podklad však posluchače potěšil a rozvlnil. A tak si večer plynul dál...

Jako třetí vpluli na pódium brněnští gothic - metalový MISTY WAYS se svojí charismatickou zpěvačkou Katrynou a jejím silným vokálem. Fanoušci ihned zaplnili prostor a začali se vlnit do rytmů technicky propracovaných sól na elektrickou kytaru v podání Deriase. Mráz běhal po zádech a v duši zavládlo tajemno, ke kterému přispěla i ukázka z chystaného alba Lucrezia. Přišel však čas na jedinou nebrněnskou kapelu večera.

Za metalově - elektronických zvuků se nám představili LIVEEVIL z Hranic/Ostravy a doslova rozhýbali i dosud strnulé účastníky. Vlasy lítaly a energii, kterou vynakládali členové kapely se jim vracela v podobě potlesku a jásotu. Nebylo se tedy co divit ani přídavku, který za jejich vystoupením následoval a kterého se všichni velmi hlasitě dožadovali.

Pomalu se blížil konec této tajemné noci, přišel čas na posledního vystupujícího. Brněnští TISÍC LET OD RÁJE (black - doom) předvedli show při které nechybělo ani svléknuté tričko a jazýček. Hluboký mužský a vysoké ženské vokály se slily v jeden až člověk tajil dech. Okázalý image zpěváka propůjčil představení mimozemský nádech a někdo si opravdu mohl myslet, že již není na Zemi.

V doprovodných akcích mezi jednotlivými skupinami vystoupila Balquis (tribal dance) a Aini (tribal dance se závoji).

A byl tu konec nabitého večera a také této povedené akce. Za 130,- v předprodeji čí 150,- na místě návštěvníci zažili pravděpodobně neopakovatelné a my se můžeme jen ptát, zda bude mít tato akce někdy druhý ročník...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40