... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

B. Stoker - Dracula

14. března 2011 v 20:11 | Niviat |  Knihy v myšlenkách 2011


1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Jsem fanatik na upíří příběhy a tato kniha je pro všechny postižené podobným nadšením povinná četba. Bez hraběte Dráculy by těžko vznikly Upíří deníky, sága Stmívání a podobně.. i když kvalitativně jsou tyto knihy už úplně jinde...

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Napínavý deník.


3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Straší.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla, nebo naopak nechtěla být.
V tomto příběhu by to byla jednoznačně Mina Harkerová. Oduševnělá žena, která snáší veškeré útrapy spojené se smrtí své nejlepší kamarádky Lucy a honu na nepolapitelného a zákeřného hraběte Dráculu. Naopak nechtěla bych asi být Lucy, která je sice obletována mužským pokolením, ale štěstí ji v životě nečeká a po smrti je to ještě mnohem horší.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Příběh je tak strhující, že vás uchvátí a nehodlá vás pustit jíst, ani spát. Máte pocit, že kniha je skvělým společníkem pro cesty MHD, ale i na wc či do vany. Jen pozor, aby chudák kniha po vašem uleknutí, neskončila na dně. Tím, že je psaný formou deníků několika osob, dostává se vám několikero pohledů na události.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je si uvědomit, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
Negativem může pro čtenáře být ono deníkové zpracování. Časy se zde totiž prolínají a proto musí čtenář opravdu pečlivě dávat pozor na data, aby se mu příběh postupně propojil. Je zde několik časových nesrovnalostí, které mohou pozornému čtenáři poněkud zamotat hlavu.

(Zdroj: Obrázek pochází z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Black Liar Black Liar | Web | 15. března 2011 v 16:00 | Reagovat

Jo, Drákulu jsem samozřejmě jako příznivec upíří literatury (no, řek bych, že jsem příznivcem upírů, né diskoulí, takže Stmívání a obdobný věci ne!) četl a vážně se mi to líbilo, prostě klasika...

2 Niviat Niviat | Web | 16. března 2011 v 20:01 | Reagovat

[1]: Jelikož jsi příslušník mužského pohlaví, tak mě ani nepřekvapuje, že nemáš Stmívání rád. Já ho popravdě sice četla, ale stačilo. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40