... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

13.3.2011

13. března 2011 v 21:25 | Niviat |  Život ve fotkách


Nadešel opět den odjezdu. Školáci sice mají prázdniny, ale to se většiny z nás netýká, takže nějaké ty povinnosti se naléhavě hlásí. Padá na mě něco jako deprese z toho, že se zase vracím do města a opouštím tu čarokrásnou krajinu, kterou tak ráda obdivuji.

Z těchto důvodů vám nejspíš přijde dnešní "foto dne" poněkud depresivní, ale co s tím člověk nadělá? Každopádně přírodě to na kouzle ubrat nemůže, ta tu bude i nadále ve své plné síle.


Jen tak na okraj... Nedokážu si odpustit svůj smutek nad osudem lidí v tsunami postiženém Japonsku. Všude se teď rojí články o pomoci postiženým obyvatelům. Po zádech mi běhá mráz, když slyším zprávy o problémech jaderných reaktorů ve Fukušimi... Tohle vše na mě doléhá, i když jsem si nic podobného neprožila. Ale když jsem se procházela tou nádhernou, takřka jarní přírodou, kousek ode mě si jemně šuměla řeka... Přemýšlela jsem nad tím, zda nás příroda trestá, za ta zvěrstva co jí provádíme už stovky let. A proč by taky nemohla? Soužití s přírodou, které bylo pro obě strany přínosné už v poslední době příliš nefunguje. Člověk začíná zaujímat místo parazita na ekosystému planety...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40