... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Kouření - zabiják či metla lidstva?

20. března 2011 v 22:09 | Niviat |  Články


Dlouho jsem se zamýšlela nad tím, jestli mám psát článek na toto téma, jelikož jsem opravdu velkým odpůrce tohoto zlozvyku, nebo chcete - li, závislosti. Na druhou stranu ovšem miluji člověka i s tímto nešvarem...

Jak už to tak na světě chodí, to co je špatné poznáme dříve než to dobré a pozitivní. S kouřením se může setkat dítě už v děloze a než se nadáme, má to vážné následky. Toto je však jediný způsob, kdy kuřák nemůže svoje rozhodnutí ovlivnit, či změnit.


Teď si většina kuřáku řekne, že nevím o čem mluvím. Ano, přiznávám, většina těchto rádoby "keců" pochází z mozku člověka, který nestrčil cigaretu do pusy, i když všichni okolo si hráli na tovární komíny. Avšak vím, co je to soužití s kuřákem a věřte, že je to kolikrát slušná zabíračka, obzvláště, pokud zmíněný nemůže jistou dobu kouřit. Proto se na rovinu ptám, co jim to dává? Klid? Pohodu? To že můžou něco žmoulat?

Ze svého okolí vím, že když člověk chce a má podporu bližních, není odepření si dýmavého špalíčku takový problém. Jenže chce to onu pevnou vůli a to z obou stran. Myslím, že by se sem mohlo hodit: "Když se chce, všechno jde." Ale chtít je pro většinu kuřáků ve smyslu odvykání tak vzdálené slovo, jako mě nejvzdálenější bod na planetě od mého stanoviště.

Dost už bylo strašení s rakovinou plic, hrtanu, jazyka... Dost už bylo obrázků na lednicích... Konec protikuřáckým opatřením? Nekuřácké restaurace, kavárny? Stejně si z tohoto nikdo nic nedělá, stojí to fůru peněz, které ani daně z tabákového průmyslu nezaplatí... Každý má svůj rozum, který mu byl dán a podle něj by se měl řídit. Bububu strašáka schovejte proto do šatníku pro... koho, ptáte se? Pro malé děti, co věří snům a bubákům.

Kouřím? Kouříš? Kouříme? Ne! a Ne? a ANO!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 predie predie | 24. března 2011 v 22:33 | Reagovat

Ano, ty jsi to vystihla, kuřáci nechtěj přestat kouřit, proto kouří, kdyby chtěli přestat, přestanou. Víš, nemá cenu to řešit, stejně jako nemají cenu ty reklamy a kampaně proti kouření. Tam ale nejde o akt pomoci s odvykáním, ale o to vyrejžovat z něčeho prachy (aneb jak dostat peníze z veřejnýho sektoru k sobě pod polštář). :-?

2 Niviat Niviat | Web | 25. března 2011 v 9:06 | Reagovat

[1]: To máš naprostou pravdu, to vidím na příteli. Tomu je úplně fuk, co je na krabičce napsané. =-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40