... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

H. Laurie - Obchodník se smrtí

31. července 2011 v 11:35 | Niviat |  Letní čtení 2011
Letní čtení
1. Dokázala ve vás kniha probudit fantazii?
Jelikož je tento příběh detektivní s prvky thrilleru zasnít jsem se tu ani na okamžik nedokázala. Napětí není důvodem k letu na obláčku...

2. Chtěli byste se podívat na některé místo popsané v knize (i je - li smyšlené).
Anglie, Švýcarsko, Česká republika, ale hlavně... legendární Casablanca, kde se odehrává záverečný boj. Tu bych rozhodně někdy ráda navštívila a podívala se, kde se odehrával legendární film, který představil v hlavních rolích hvězdy jako je Humphrey Bogart a Ingrid Bergman.Knihy v myšlenkách
1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Zase jednou jsem zabloudila do knihkupectví a všimla si podobizny H. Laurieho na jedné z obálek vystavených knih. Ihned jsem po ní sáhla a začala se zajímat o co vlastně jde... A hle, ona to byla prvotina tohoto skvělého herce, kterého většina z nás zná v roli cynického a nerudného dr. House.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Strhující příběh.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Napíná.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Cynických hlavních hrdinů není nikdy dost a Thomas Lang je jedním z nich. Bývalý voják, teď bodyguard na volné noze se jednoho dne naprosto nečekaně zamíchá do kolotoče podivných intrik a obchodů se zbraněmi. Jelikož vám tu nechci prozradit konec, nebudu se tu rozepisovat, jak nelehké by bylo sdílet s tímto hrdinou jeho osud. Každopádně je to jedna z charakterních postav a proto by mi nevadilo být chvilku v jeho kůži.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Podle mého soudu tuto knihu dělá dobrou kvalitní zápletka a chvílemi dost zamotaný děj, který celý příběh koření rouškou tajemna. Na prvotinu je to opravdu skvělé dílo.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
Jako velké negativum, které mě bylo do očí pokaždé, když se v knize objevilo... Překládání typicky anglických hlášek do českých ekvivalentů, které rozhodně autor nepoužil a docela by se i divil, co se mu tam objevilo.

(Zdroj: Obrázek z http://www.databazeknih.cz/)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40