... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Masters of Rock 2011 - Den druhý

23. července 2011 v 16:59 | Niviat |  Reportáže
A máme tu druhý den rock - metalového hudebního svátku. Opět podáno ve dvojích názorech! Ještě se můžete těšit na dva zbývající dny.

Den druhý - pátek 15. 7. 2011
Páteční festivalové ráno bylo krušné, bolavá záda, ospalost a v hlavě znějící slova jako "hovno", "květák", "přichází noc"… Nešlo to jinak, než se probudit skvělou kávou a posnídat. Jelikož mě naprosto nebrala trojice českých zástupců Nil, Tleskač a Dark Gambale, vydali jsme se vstříc kulturnímu vyžití do místního zámečku. Prohlídka trvající zhruba hodinu nám osvětlila jak historii Vizovic, tak samotného zámečku. Díky skvělé paní průvodkyni jsme se dozvěděli také pár peprných historek na účastníky festivalu (Nejpozoruhodnější bylo házení vlasů na hudbu vycházející ze starého ručně poháněného "gramofonu".), kteří každoročně navštěvují tuto památku a děsí svým zjevem normální návštěvníky.


Následoval návrat do stanového městečka odkud jsme vyposlechli vystoupení Alkehol. Skupina patří mezi známé české bandy, které na festivalech rozezpívají davy díky českým textům, avšak počasí nám opět dopřálo pořádnou sprchu a lidé z cukru hojně utíkali zpět do stanů.

Po pravé české zábavě se do našich uší vetřeli němečtí pagan metalový "zlouni" Varg. Tato brzce odpolední doba byla velkým mínusem pro jejich show kořeněnou výrazným tradičním černo - červeným líčením všech členů, které ještě umocňovalo atmosféru podpořenou zvuky větru, vody… Vikingské tradice se tak pouze rozprchly mezi davy a zanechaly stopu pravděpodobně jen u velkých fanoušků a příznivců této party.

Pokračování na FOBII!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40