... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

T. Pratchett - Pátý elefant

27. července 2011 v 13:40 | Niviat |  Letní čtení 2011
Letní čtení
1. Dokázala ve vás kniha probudit fantazii?
Vlkodlaci, upíři, trpaslíci, trollové, tuk pocházející z legendárního pátého slona dopadnuvšího na Zeměplochu... vidíte v tom nějakou fantasii?

2. Chtěli byste se podívat na některé místo popsané v knize (i je - li smyšlené).
Uberwald mě opravdu láká, nedotčená příroda, nebezpečí kam se jen vrhnete... alternativou by mohla být naše Transylvánie.


Knihy v myšlenkách
1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Pro mě je vcelku nemožné přestat knihy ze Zeměplochy číst, když mě to tak baví a blížím se ke konci dosud vydaných dílů. V tomto dílu se navíc vyskutuje úžasná noční hlídka v čele se Samuelem Elániem a to rozhodně vždy stojí za to.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Ukradený mazanec.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Vraždí.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
V tomto díle bylo opravdu těžké si vybrat. Zmrzačeno a zraněno bylo mnoho osob a vyloženě šťastný osud neměl nikdo. Rozhodně bych však nechtěla být Wolfem, bratrem Angui, který nakonec jako hodný pejsem podlehne aportu... a to i když celou knihu platil za nějvětšího vzteklouna a zabijáka.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Nápaditá zápletka... boj o trůn, ukradený historický artefakt a intriky, záruka skvělé a neopakovatelné zábavy podpořená abstinující upírkou.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (sposovatele), ale třeba i chování postav.
Už se budu opakovat snad po sté, ale gramatické chyby a překlepy... Dříve platilo, že kdo četl, zlepšoval si vlastní gramatiku a jazykový um, ale co v posldní době nechávají v těch knihách je dokonalé zvěrstvo.

(Zdroj: Obrázek z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40