... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Tento způsob léta zdá se mi poněkud něšťastným

4. srpna 2011 v 17:14 | Niviat |  Deník
Touto větou oplývá Vančurovo Rozmarné léto, které jistě většina z vás zná a to ať už v knižní, či filmové podobě. Tenkrát se jistě netušilo, že se tato replika bude jednou skloňovat ve vztahu k letošnímu létu, tedy alespoň v mém podání.


Ne, že by letošek byl až tak špatný, ale takto jsem si léto opravdu nepředstavovala. Člověk bez pláštěnky či deštníku je věčným hastrmanem, někde voda páchá povodňová zvěrstva a ničí dětem chvíle volna, než se vrátí do lavic. A o teplotách asi radši ani nemluvit, občas se snesla i bunda, kterou jsem v létě snad za svůj život ještě nepotřebovala, vždy jsem se spokojila s mikinou.Teď jsem na vytoužené dovolené v ráji přírody na Vysočině a po většinu času jsem mrzla, mokla nebo seděla zalezlá. Alespoň, že mi na chvíli navrácené léto dopřálo teplo a přísun slunečních paprsků, abych si také užila venkovního klidu a zpěvu ptáků jarabáků.

Ale co to vidím teď, když se podívám z okna? Zase prší! Bouřka už naštěstí odplula za lesy, ale nemilosrdné kapky zde zanechala. Takže co s načatým dnem?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40