... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Filmový srpen

9. září 2011 v 14:55 | Niviat |  Filmový deníček
Když už vám tu vaše hlavy hustím svým hudebním a knižním vkusem, proč se do vás také nepustit s tím filmovým? Takže počínaje dneškem zavádím rubriku Filmový deníček, kde budu jednou měsíčně hodnotit a psát o filmech, které jsem viděla. A vězte, že to nebudou jen novinky, ale i filmy ze starých časů.
Antikrist (2009)


Žánr: Drama, horor, mysteriózní
Země původu: Dánsko, Německo, Francie, Švédsko
Délka: 100 min.
Režie: Lars von Trier
Hráli: Willem Dafoe, Charlotte Gainsbourg

Tomuto filmu jsem tu věnovala samostatný článek, takže čtěte !ZDE!.

Beetlejuice (1988)

Žánr: Komedie, fantasy, horor
Země původu: USA
Délka: 92 min.
Režie: Tim Burton
Hudba: Danny Elfman
Hráli: Alec Baldwin, Geena Davis, Michael Keaton, Winona Ryder, Jeffrey Jones, Catherine O'Hara, Sylvia Sidney, Tony Cox, Glenn Shadix, Robert Goulet

Psal se rok 1988 a Tim Burton vypustil do světa film, který mám opravdu ráda pro jeho pochmurnou atmosféru a střeštěnost. Nehledě na to, že jsem se v tom roce narodila... Manželský pár Adam a Barbara zemřou při dopravní nehodě a jsou odsouzeni k pobytu ve svém domě, který však koupí noví nájemníci, kteří nejsou ani trochu sympatičtí. a začíná kolotoč strašení, přestavba domu a další různé podivnosti. A co teprve, když řeknete: "Beetlejuice, Beetlejuice, Beetlejuice!"
Mars útočí! (1996)


Žánr: Akční, komedie, sci - fi, fantasy
Země původu: USA
Délka: 106 min.
Režie: Tim Burton
Hudba: Danny Elfman
Hráli: Jack Nicholson, Glenn Close, Annette Bening, Pierce Brosnan, Danny DeVito, Martin Short, Sarah Jessica Parker, Michael J. Fox, Rod Steiger, Tom Jones, Jim Brown, Lukas Haas, Natalie Portman, Lisa Marie, Pam Grier, Sylvia Sidney, Jack Black, Paul Winfield, Brandon Hammond, Jerzy Skolimowski, Christina Applegate, Joe Don Baker, Barbet Schroeder, Michael Reilly Burke, Enrique Castillo, David Sherrill, Willie Garson

Další úsměvný film z pera Tima Burtona... Jak brzo zjistíte, tak zrovna on je mým oblíbeným režisérem a i když se čas od času něco nezdaří, pro mě zůstává jedničkou. Navíc i tento film krásně doplňuje hudba od geniálního Dannyho Elfmana... Tradiční otázka lidstva: "je ve vesmíru i další život?" V tomto filmu se přesvědčíme o existenci marťanů, kteří přichází v míru a ničí vše živé na planetě! Že by jazykový blok způsobil nedorozumnění? Upozornění: Film způsobuje nadmíru kyslíku, pročež sledujte opatrně, jinak může dojít k prasknutí hlav! BUM!
Repo! Genetická opera (2008)

Žánr: Horor, muzikál, sci - fi
Země původu: USA
Délka: 98 min.
Režie: Darren Lynn Bousman
Soundtrack: Sarah Brightman, Ogre (Skinny Puppy), Joan Jett, Stephen Perkins (Jane's Addiction, Porno for Pyros), Clown (Slipknot), Ray Luzier (Korn, Army of Anyone), Brian Young (David Lee Roth Band, Richard Fortus (Guns n' Roses), Sonny Moore (From First to Last), David J (Bauhaus, Love and Rockets), Daniel Ash (Love and Rockets), Blasko (Ozzy Osborne band), Tommy Clefetus (Rob Zombie band), Melora Creager (Rasputina), Rami Jaffee (Wallflowers), Danny Saber (Busta Rhymes, Seal), Eric Powel (16Volt)
Nahrávací tým: Yoshiki (X - JAPAN), Josepha Bishara (Rasputina, Danzig), Chris Spitfogel (Dreamgirls, Hairspray)
Hráli: Alexa Vega, Anthony Head, Paul Sorvino, Sarah Brightman, Bill Moseley, Terrance Zdunich, Paris Hilton, Nivek Ogre, Rebbecca Marshall, Sarah Power, Severn Thompson, Erica Cox

Smrtící epidemie ničí lidské orgány, existuje však možnost operace a jejich výměny. Jenže nesmíte zapomenout splácet, jinak přijde Repo man a vezme si je zpět... Repo! je geniální nechuťárna s úžasnými skladbami a pěveckými výkony. Pokud máte rádi muzikály, je docela pravděpodobné, že si tento film zamilujete.

Navíc komu by se nelíbilo proniknout do další za vlasy přitežené verze budoucnosti, kde budete všichni pravděpodobně jednou stejně mrtví? Lék na smrt ani zde neexistuje...
Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)


Žánr: Horor, muzikál, thriller, drama
Země původu: USA, Velká Británie
Délka: 116 min.
Režie: Tim Burton
Hrají: Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Timothy Spall, Sacha Baron Cohen, Jamie Campbell Bower, Laura Michelle Kelly, Jayne Wisener, Ed Sanders, Anthony Head, Peter Bowles

Další úžasně ďábelská nechuťárna Tima Burtona, při které vás bude mrazit úplně všude. Příběh začíná návratem neprávem odsouzeného Benjamina Barkera do Londýna, kde se chystá připravit odplau za ztrátu 15 let života a své rodiny. Společnicí se mu stane paní Lovettová, která vlastní obchod s pirohy. Změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne nad krámkem provozovat svoji starou živnost, holičství. A co na tom, že občas nějaký návštěvník Londýna zmizí...

Když jsem film viděla poprvé, přišli mi herecké výkony opravdu velmi vyvážené, avšak zpěv mi poněkud vadil. Jenže jak jsem koukala, dospěla jsem ke stádiu stažení soundtracku, který se mi teď hřeje v počítači a občas vyplňuje chvíle ticha.
Z pekla (2001)

Žánr: Thriller, krimi, mysteriózní, horor
Země původu: USA, Velká Británie, Česko
Délka: 122 min.
Režie: Allen Hughes, Albert Hughes
Hudba: Trevor Jones
Hrají: Johnny Depp, Heather Graham, Ian Holm, Robbie Coltrane, Ian Richardson, Jason Flemyng, Susan Lynch, Paul Rhys, Katrin Cartlidge, Lesley Sharp, Annabelle Apsion, Mark Dexter, Samantha Spiro, Sophia Myles, Ian McNeice, Steve John Shepherd, Vladimír Kulhavý, Melanie Hill, David Fisher, Anthony Parker, Glen Berry, Poppy Rodgers, David Schofield

Špinavé londýnské uličky, které jsou plné prostitutek, drog, alkoholismu. V takovémto prostředí žije pět kamarádek, které se živí svým tělem, až jednoho dne je nalezeno tělo jedné z nich v kaluži krve... Kdo by neznal příběhy o Jacku Rozparovači, který zabíjel prostitutky a jež nikdy nebyl dopaden?

Tento film vás chystí a pustí až u závěrečných titulků, budete obluzeni absinthovou vílou a vaše mysl bude hledat vraha. Mrazení v zádech není zcela vyloučeno a elektrizující Johnny Depp v roli inspektora Abberlina je prostě opět nepřekonatelný.

Takže to bychom měli v hromadě filmy, na které jsem se zvládla kouknout. Ano, není jich mnoho, ale když uvážím, co vše ostatní k tomu ještě provozuji, je s podivem, že jsem viděla alespoň tyto. Obrázky a informace k filmům pochází od laskavé Česko - Slovenské filmové databáze (http://www.csfd.cz/), zbytek je opět dílem mé choré mysli. =-)))
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Deep Ocean Deep Ocean | Web | 12. září 2011 v 21:44 | Reagovat

Dobrý nápad...aspoň se inspiruju! Z výčtu tvých filmů jsem viděla pouze Z pekla, a máš pravdu..chytí a pustí člověka až u titulků :-)

2 Niviat Niviat | Web | 12. září 2011 v 22:22 | Reagovat

[1]:Jsem ráda, že si vezmeš inspiraci. Některé z těchto filmů jsem viděla i víc než jednou, jsem závislák na Timu Burtonovi. =-)))

3 Deep Ocean Deep Ocean | Web | 14. září 2011 v 21:02 | Reagovat

Jasně, je hodně dobrý, mám ráda jeho osobitý  styl :-) Jedničkou u mě z jeho tvorby stále zůstává Střihoruký Edward.

4 Niviat Niviat | Web | 14. září 2011 v 21:11 | Reagovat

[3]: Edward je bezkonkurenční, to byla vždycky moje platonická láska. =-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40