... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Jen tiše...

25. září 2011 v 18:28 | Niviat |  Články
Ticho, plíživé, občas hladí či tíží naši duši jako balvan hozený do bezedné propasti. Někdy je léčivé a nás napadne, že bychom chtěli být v tichosti sami a jen tak si bloumat zákoutími svých myšlenek. Ale jsou i období, kdy nás mučí a způsobuje rány na naší choulostivé lidské duši.Jistě to znáte všichni, právě jste ukončili vztah a nebo se rozhádali s nejlepším přítelem. Sedíte doma, hlavou se vám honí vzpomínky a všechny možné i nemožné scénáře nápravy či se cítíte poníženi. Ticho vám v tu chvíli přijde jako rána pod pás od celého světa. Máte chuť řvát, vykřičet ze sebe všechen svůj vztek, ale nedovolíte si to posvátné bezzvučí porušit. Výbuch proto tutláte uvnitř mysli a ten vás za to odmění spálením vašeho vnitřního já na prach.

Pro mě je TICHO znamením relaxace, při které se dají srovnat myšlenky a člověk může dlít ve svém fiktivním světě nerušen okolím, které by všechny touhy a chutě nepochopilo, či je rovnou tvrdě odsoudilo jako nepřípustné. Pojí se často s klidem, který je velkým přítelem lidí ve stresu. Výdech, nádech...

Pokud jej nechcete, pusťte si hudbu....... A TICHO vzalo za své mávnutím kouzelného proutku, odplulo po proudu a navštívilo další poeticky ztracenou duši. Jen nám zatraceným se občas vyhýbá, jelikož my jsme jej schopni zatratit nadobro svým hukotem myšlenek v nikdy nespící hlavě té, co sedí nám na krku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40