... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

H. P. Lovecraft - 01 Dagon

1. října 2011 v 15:25 | Niviat |  Knihy v myšlenkách 2011
Kniha je prvním spisem H. P. Lovecrafta, obsahuje povídky Dagon, Hudba Ericha Zanna, Strom, V kryptě, Vyvrženec, Šepot v temnotách a Proměna Juana Romera.


1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Jeden z nejvlivnějších horových autorů 20. století... Jeho knihy opravdu nemohu vynechat, i když není zase až tak úplně známý v našich krajinách.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Horové počtení.


3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Děsí.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Rozhodně bych nechtěla sdílet osud s Akeleym z povídky Šepot v temnotách, který díky svému zvídavému věděckému duchu objeví něco, co mělo zůstat navždy pohřbeno. Osud však nemá záviděnihodný ani jeden z hrdinů povídek...

5. Pokuste se v každém příběhu neco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Povídky nejsou nějak krátké a sama knížečka nemá mnoho stran, takže rozsahově může vyhovovat i nečtenářům. Navíc je to přesně ten druh knihy, která vás přiková v napětí a dovolí vám na chvilku procitnout jen do doby, než se pustíte do další povídky.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
Na můj vkus je rozsah až příliš malý, naštěstí knih, po kterých mohu sánout, je poměrně dost. Jinak občas může trochu vadit zastaralejší jazyk.

(Zdroj: Obrázek z http://www.databazeknih.cz/)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40