... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

A. Goodman - EON: Znovuzrození dračího oka

13. února 2012 v 16:53 | Niviat |  Knihy v mých myšlenkách 2012
EON

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Jelikož v knihovně nemají vždy to, co bych ráda četla. občas si půjčuji knihy od kamarádek a kamarádů, kteří také propadli knihomolské nemoci. Tentokrát jsem zabloudila do domácí knihovničky Dragity, která mi tuto knihu doporučila.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Mocenský boj.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Touží.


4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla, nebo naopak nechtěla být.
Postava Eona je zmítána mezi odbojem, dračí radou, svým vlastním mistrem. Jeho vůle je pošlapána a utlačena, udělá pár pěkných blbostí, ale naštěstí se... Ne, nebudu tu spoilerovat. Než jsem se stihla rozkoukat mezi postavami, byl konec knihy. Naštěstí má pokračování, tak pak vám snad budu schopná říct, jestli bych jím být chtěla nebo ne. Jinak jsou mi velmi sympatické postavy paní Dely a Ryka, kteří však také nemají lehký osud.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Velmi se mi líbí nápad čerpat částečně z historie a mytologie Japonska a Číny. Vdechlo to příběhu jisté tajemno a zároveň magično. Škoda jen, že draky se kochá pouze dračí oko, nikoli celý svět.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
Do půlky knihy jsem se poměrně slušně nudila. Nevím čím to, příběh je dobře stavěn... Od druhé polovice nastala strašná smršť a mocenský boj, hned se mi to četlo lépe a posledních sto stran jsem zhltla takřka najednou.

Eon je opravdu zajímavý příběh, který má pokračování v knize EONA: Poslední dračí oko.

(Zdroj: Obrázek z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 S. S. | Web | 16. února 2012 v 18:44 | Reagovat

Četla jsem, ale na téhle knížce mi neuvěřitelně vadilo, že ačkoli je to fantasy, tak je to inspirováno japonskem a čínou a prostě mi to nějak brániklo úplně se do té knižky ponořit.
Ale styl psaní mi docela sedl.

2 Niviat Niviat | Web | 16. února 2012 v 19:49 | Reagovat

[1]: To mi ani tak nevadilo, já se spíš teď nemůžu sžít s tím, že pokračování přechází až do moc velkého slaďáku. Kultura Číny a Japonska mě vždycky svým způsobem nějak fascinovala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40