... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

L. J. Smith - Upíří deníky 2: Souboj

26. února 2012 v 9:36 | Niviat |  Knihy v mých myšlenkách 2012
Souboj

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Dlouhé dny a dlouhé noci, knihy mají mě však ve své moci... Když je člověk nemocný, sáhne po čemkoli, co se dá číst, aniž by musel nějak příliš dumat nad dějem při své těžké hlavě a bolestech. A opravdu jsem byla zvědavá, jestli bude druhý díl lepší...

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Dějové rozvinutí. (malé)

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Uspává.


4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla, nebo naopak nechtěla být.
Chudáček Caroline, když se nedaří, tak je opravdu lepší místo intrik strčit hlavu do písku a počkat, až se bouře přežene. Ale komu není rady, tomu není pomoci a tak bych si opravdu nevybrala zrovna její osud.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Kniha se opět čte až velice lehce, jako by jste si vyprávěli pohádku na dobrou noc. Já bych ovšem opravdu ráda už uvítala nějakou tu pořádnou akci a ne neustálé chození kolem horkého kráteru s lávou.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
Opravdu vás má kniha uspat? Když člověk usne třicet stran před koncem, kdy by měl mít děj největší spád, je asi něco špatně...

Opět v této knize neshledáváme nic podobného se seriálem, ach jaká to škoda. Děj se hrozně vleče a vše napínavé se odehraje až na konci, který vám je nakrásně useknut, aby jste byli donuceni si přečíst prvních dvacet napínavých stran z dílu dalšího... No a pak opět zabředne do bahna dlouhých pasáží o ničem. Je to jak hra na kočku a myš, v kolikátém díle ji už budeme schopni polapit a sežrat, kdy přijde konec?

(Zdroj: Obrázek z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40