... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

DEN 3: Kniha, která mě rozesměje

27. května 2012 v 11:06 | Niviat |  30 Day Book Challenge
T. PRATCHETT - Sekáč

Sekáč

Smrť je nezvěstný. Předpokládá se, že jaksi... odešel. Pravdou však je, že dostal výpověď. To samozřejmě působí určitý zmatek, jaký ostatně vznikne pokaždé, když zrušíte nějakou hodně využívanou službu veřejnosti. Zeměplochu pomalu naplňují nejrůznější duchové, a skupina bojovníků za práva mrtvých má najednou víc práce než kdykoli předtím. Zatím se kdesi daleko na venkově objeví podivný, velmi skromný cizinec, který, jak se ukáže, umí skvěle zacházet s kosou. Jeho obrovský bilý kůň se skvostným postrojem sice vypadá jako kradený, ale začínají žně a každé ruky je zapotřebí. Cizinec nastoupí jako vítaný pomocník na farmě slečny Zahořalé a pustí se do práce, i když chvílemi nějak po svém...To, že se budeme v tento den zaobírat nějakou knihou od Pratchetta mi bylo už od začátku jasné. Problém nastal, když jsem ze třiceti šesti přečtených knih měla vybrat jednu jedinou. Nakonec jsem to vyřešila lišácky a zvolila knihu, v níž je hlavním hrdinou Smrť, který je zároveň mojí nejoblíbenější postavou, která má neuvěřitelně jízlivé narážky, ač o tom vůbec neví.

Místo toho, aby Smrť dál odváděl mrtvé duše dostane padáka a musí se živit jako člověk... Na scénu přichází Vilík Klika a spousta úžasných hlášek, kdy máte pocit, že vám bránice exploduje. Knihu jsem četla zatím jen jednou, ale po čase se k příběhu určitě vrátím. Není lepší, než se v životě pořádně zasmát a vplout do světa, kde se vše dá zvládnout mávnutím kouzelné kosy.

"Řeknu vám, že na vás je něco divného, Vilíku kliko, ale já pořád nemůžu přijít na to, co." zavrtěla hlavou. Dva metry deset vysoký kostlivec ji trpělivě pozoroval. Cítil, že k tomu nemá co dodat.

(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Livien Livien | Web | 29. května 2012 v 19:10 | Reagovat

Aaa Sekáč je dílko, které jsem ještě neměla čest přečíst, každopádně moje jasná volba by asi byla Těžké melodično. U toho jsem zase brečela smíchy já. (A prostě postava Smrtě je jedna z nejlepších.)

2 Niviat Niviat | Web | 30. května 2012 v 8:53 | Reagovat

[1]: Já čtu právě knihy popořadě a jsem už u Nevídaných akademiků, strašně těžko se mi vybíralo. :-D Neznám vyloženě slabou knihu od tohoto autora. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40