... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

DEN 4: Kniha, která tě rozbrečí

29. května 2012 v 14:51 | Niviat |  30 Day Book Challenge
S. KING - Zelená míle

Zelená míle

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná - ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu...Asi nejjednodušší výběr ze všech kategorií. Dokázala mě rozbrečet kniha, i film a to, i když obyčejně skoro vůbec nebrečím, ať už se stane cokoli. Příběh je natolik silný a realistický, že vás do sebe vtáhne a nepustí, dokud se nedostanete ke konci. Trpíte v cele smrti a čekáte na svoji procházku po "zelené míli", která stále nepřichází.

Jednoho pošmourného dne se přece jen dočkáte. Posadí vás do křesla, navlhčí houbu a plácnou ji na kroužek vyholený na vaší hlavě, nasadí vám čepičku a... v tom zazvoní (budík) telefon a vy dostanete prezidentskou milost, protože jste nevinný a nebo taky ne.

Byl dobrý nápad vydat brožované výtisky v jedné knize, nedovedu si představit to napětí, když jste museli čekat na další díl. Já bych se rozhodně nemohla na nic soustředit, proto jsem také knihu za dva večery přečetla, abych měla klid. :-))

(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40