... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

S. King - Temná věž 3: Pustiny

28. května 2012 v 9:45 | Niviat |  Knihy v mých myšlenkách 2012
Pustiny

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Putování k Temné věži pokračuje a ka- tet je zamotanější víc, než kdy dřív. Pomalu, ale jistě se moje pouť dostává k polovině svojí délky a proto hurá do čtení.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Shnilé město.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Putuje.4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Chudák Jake, je mu sotva jedenáct a už musí řešit problémy, které nezvládá ani velký pistolník Roland. Pokud vám přijde váš život poněkud schizofrenní, je tento díl knihy opravdu pro vás. Po dočtení totiž zjistíte, že být na místě Jakea by jste rozhodně nechtěli a hned svůj život začnete brát takový, jaký je.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Poutníci se konečně spojili dohromady i společným pochopením a láskou k sobě, což posunulo příběh konečně do mnohem příjemnější roviny. Jejich osudy vedené neviditelnou silou jsou čím dál zamotanější...

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
Tento díl mi oproti předešlým dvěma přišel poněkud utahanější a proto mi i delší dobu trvalo, než jsem se jím zvládla prokousat. Ovšem pomalejší četba je u Kingových knih samozřejmostí, aby člověk pochopil a spojil si všechny roviny příběhu.

(Zdroj: Obrázek z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40