... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

J. Lang - Teorie Strun 1: Koheze

3. července 2012 v 16:11 | Niviat |  Knihy v mých myšlenkách 2012
Koheze

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Když jsem byla o dost mladší, sledovala jsem s nadšením příběhy vesmírné lodi Voyager putující časem a prostorem. Kamarádka mi řekla, že existují i knihy, proto jsem se rozhodla na chvilku opět podlehnout síle vesmírné.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Vesmírné putování.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Plop. (Přesun dírou v mezihvězdném prostoru.)4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Sedmá z Devíti mě fascinovala svojí neochvějnou jistotou a všeobecnou inteligencí podpořenou potřebnými schopnostmi. Ovšem jestli bych se s ní chtěla ztotožňovat netuším, spíše bych si však nechala svůj emocemi nabitý život...

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Velmi se mi líbilo, že jsem v knize našla prvky, které jsem poznávala ze seriálů, celkový příběh však taky nebyl špatný a představivost mohla pracovat na plné obrátky co se týká lodí a techniky.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
V půli knihy jsem měla občas problém s tím, že jsem se poněkud nudila, ale to bude tím, že jsem vzhledem k tloušťce knihy očekávala rychlejší a napínavější spád děje.

(Zdroj: Obrázek z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40