... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

D. Gemmell - Legenda

28. srpna 2012 v 13:33 | Niviat |  Knihy v mých myšlenkách 2012
Legenda

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
V knize Smrtonoš jsem si zamilovala postavu Drusse, tak proč si nepřečíst o jeho další slavné bitvě?

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Prohraný boj?

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Zapisuje (do legend).4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Virae, pro většinu mužů neatraktivní žena, nalezne pravou lásku, která jde až za hrob. Stojí mnoho odvahy, aby se něžné pohlaví postavilo několika mužům a ještě více postavit se po bok své lásky v bitvě... Ona to vše dokáže a za to má můj neskonalý obdiv. Někdy by se mi líbilo zažít podobné dobrodružství, ovšem bez následků. :-))

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Kniha je ještě čtivější než Smrtonoš. Hlavním plusem jsou skvěle vyvážené postavy a troška té magie, která dodává příběhu k závěru ono kouzlo. Zrada, čest a spravedlnost aneb na každou svini se vaří voda, to tu platí dvojnásob. "Tak pojďte vy čubčí syni, Smrtonoš čeká!"

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
Zemře spousta postav, které si oblíbíte, až musíte zamáčknout každou chvíli slzu a přenést se v příběhu dál. Díky Pramenu se však vše nezdá tak ztracené.

(Zdroj: Obrázek z http://www.databazeknih.cz/)

Musím uznat, že jsem se do Gemmellových knih zamilovala a těším se na další skvosty, které mě od něj čekají. Už si nedovedu představit, že bych si nikdy neudělala "dovolenou" v Drenaji. Když jste navíc nemocní a zoufalí z toho, že se nemoc vrací a nechce vás opustit, hodí se vám po bok parta tvrdých válečníků, kteří s vámi bitvu o zdraví vybojují.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40