... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

D. Gemmell - Smrtonoš

10. srpna 2012 v 17:05 | Niviat |  Knihy v mých myšlenkách 2012
Smrtonoš

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Knihy od Gemmella mi byly doporučeny od přítele, který drenajské příběhy miluje a můžu říct, že u mě je to po Smrtonošovi stejné.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Magické oči.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Válčí.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Postava Drussa je sice poněkud buranská a vadilo mi na něm, že zanedbává kvůli svým válečným a dobrodružným výpravám svoji ženu, ale ono se mu není ve finále moc proč divit. Hrdina, který stojí na straně spravedlnosti, je čestný a ochotný... to se v dnešní době už těžko hledá a kdo ví, třeba se ani nenajde. Proto mi byla postava sympatická a nevadilo by mi s ním sdílet stejný příběh, pokud bychom stáli na vítězné straně barikády. :-))

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Pokud chcete dokonale popsané válečné pasáže a nahlédnout do morálky vojska, není nic lepšího, než si přečíst Gemmellovy knihy. Jsou neuvěřitelně věrohodné a tak čtivé, až se vám nebude chtít v noci vůbec spát.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
Mrzelo mě, že mi umřela postava, která mi byla od začátku velmi sympatická, ale na to jsem si už zvykla po zkušenostech z jiných knih (např. ze ságy Píseň ledu a ohně, tam natáhne bačkory vždy někdo mnou oblíbený :-D ).

(Zdroj: Obrázek z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40