... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

A. Sapkowski - Zaklínač VII.: Paní jezera

27. prosince 2012 v 16:41 | Niviat |  Knihy v mých myšlenkách 2012
Paní jezeraŽánr: sci- fi, fantasy, román
Rok vydání: 2012
Počet stran: 559
Nakladatelství: Leonardo

Anotace: Konečně je tady závěrečný díl Zaklínače v nové podobě. * Had Uroboros se zakousl do vlastního ocasu. Něco končí, něco začíná. * Také příběh zaklínačova hledání dospěl k závěru, Ciri, Geralt i Yennefer se na pozadí krvavého válečného konfliktu konečně setkají, ovšem podobně jako v předchozích dílech ságy nelze očekávat, že věci půjdou tak snadno, jak byly naplánovány. * Příběh Dítěte Překvapení, zlověstné věštby, lásky, krutosti a událostí, měnících tvář světa, se uzavírá v mohutném finále, v gejzíru imaginace, aby jednou provždy změnil fantastickou literaturu. Had Uroboros drží v zubech vlastní ocas, něco skončilo a cosi začíná.

Poslední Zaklínač - završení čtenářského snažení, které trvalo nesčetně hodin... A po nich přišlo jemné zklamání z toho, že příběh končí a ještě k tomu jsem zamáčkla slzu. Já, která obyčejně nebrečí ani u nejdojemnějších knih a filmů. Spousta mých oblíbených hrdinů se odebrala mimo příběh a závěrečné shledání na bitevním poli se autorovi povedlo opravdu hodně. Kam se hrabe konec Harryho například...
Skákání světy bych si naopak nejraději odpustila, protože mi to celý příběh rvalo na kusy a pospojovat se podařil až závěr, který utekl jako mávnutím kouzelného proutku...1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Když už jsem přečetla všechny předešlé díly, musela jsem se za každou cenu dozvědět, jak to dopadlo.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Závěrečné boje.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Cestuje.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Už v předešlém díle mi byla hrozně sympatická postava Milwy, bohužel její konečný osud je jediná věc, co mi na jejím životě vadí a proto bych s ní neměnila. Ale to střílení z luku bych si už konečně někdy mohla vyzkoušet.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Jako vždy se mi líbil styl, jakým je kniha napsaná. I přes bolest hlavy jsem nebyla schopná ji odložit a nečíst. Hodně tomu také pomohla zvědavost, jak příběh vlastně dopadne.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
Konec byl hodně rychlý a pro mě zůstala v příběhu spousta nevyřešených otázek. Klidně bych snesla ještě jeden díl a rozkryla červíky hlodající v mysli.


(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40