... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

J. Kulhánek - Stroncium

16. prosince 2012 v 16:15 | Niviat |  Knihy v mých myšlenkách 2012
StronciumŽánr: sci- fi, fantasy
Rok vydání: 2006
Počet stran: 467
Nakladatelství: Klub Julese Vernea

Anotace: Nová kniha Jiřího Kulhánka je pochmurný příběh z pochmurné budoucnosti, kdy na Zemi žije víc mrtvých než živých, kdy lží je víc než obvykle a kdy ledu je mnohem víc než whisky.Divné to město s ještě podivnější infrastrukturou, za jejímiž hranice skrývají se obří červi schopní povraždit většinu jeho obyvatel při lítých bojích. Náš hlavní hrdina Longin je až překvapivě nezranitelný, což mi hned od začátku příběhu vadilo, jelikož už nebyl prostor pro to, aby se nějakým způsobem zdokonalil. Dále mi zde částečně chyběly trefné narážky podobného stylu jako v Nočním klubu či Vyhlídce na věčnost, i když uznávám, že Britney Spears tady dostala pořádně do těla. Tradičně jsme se tu dočkali akce a lítých bojů a to tentokrát se speciálně upravenými bojovými zombiemi, projeli se po ledu, navštívili něco jako budocí obdobu bordelu a zaletěli si na skok mimo naši matičku zemi.

Moje pocity z knihy jsou rozporuplné, ale rozhodně ji nezatracuji, myslím, že někdy do budoucna se osmělím na ni sáhnout znovu.1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Stroncium bylo poslední dílo od pana Kulhánka, které jsem nečetla. Jelikož mám poměrně velký odpor ke čtení knih v počítači, oddalovala jsem setkání co to jen šlo. Až jednoho krásného dne se na mě usmálo štěstí a byla mi zapůjčena v papírové formě.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Mrtví dělníci.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Mrazí.


4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Longin mě opravdu chvílemi štval svojí nezničitelností, ovšem někdy by se takové schopnosti hodili, obzvláště, když se doma potíte v posteli a říkáte si, že ty bacily už by mohly emigrovat jinam. Při vaření a podobných činostech by se občas také hodilo nějaké to dorůstání prstů.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Oproti ostatním Kulhánkovým knihám je Stroncium odkloněno do sféry sci- fi, dokonce se koukneme i do vesmíru.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
Pro mě asi nejslabší kniha Kulhánkova, kdo ví proč z toho mám takový pocit, když jsem knihu přečetla takřka jedním dechem.

(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40