... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

C. Barker - Věčné zatracení

17. ledna 2013 v 21:04 | Niviat |  Knihy v mých myšlenkách 2012
Věčné zatraceníŽánr: horor
Rok vydání: 2009
Počet stran: 416
Nakladatelství: Beta - Dobrovský

Anotace: Hrdinou prvního a po zásluze slavného románu mistra hororu Clivea Barkera je zloděj a hazardní hráč Marty Strauss. Právě ho podmínečně propustili z vězení, aby se mohl stát osobním strážcem bohatého a mocného Josepha Whiteheada. Jenže Whiteheada zrovna začala pronásledovat jeho vlastní minulost, která skrývá nejedno překvapivé tajemství. Marty se ocitá v pasti mezi svým novým pánem a samotným peklem, které rozhodně nešetří hrůzami. Zbývá mu jedna poslední zoufalá hra, ve které se nehraje o nic menšího než o život...1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Na spisovatele C. Barkera jsem narazila při svých toulkách knihkupectvím, až jednoho dne Ježíšek přinesl Knihy krve a já začala zkoumat tohoto autora poněkud podrobněji. Knihu Věčné zatracení jsem objevila v levné knize a tak se stala dalším kouskem mířícím do knihovny.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Nebezpečné hry.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Brnk. (Zvuk napnutých nervů k prasknutí.)

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Ať už byla v tomto románu spousta zajímavých postav, žádná z nich mě nezaujala tolik jako Breer, pomocník Mamouliana. Po tom, co mu podivín pan M. zachrání život z oprátky, obrátí jeho existenci doslova v kousky... V kousky masa pozvolna odpadávající z mrtvoly. I když je tato postava záporná, má své kouzlo a i ve skrytu nějakou tu dobrou vlastnost. Osud bych si s ním rozhodně nevyměnila, protože ani celosvětové zásoby nepřebijí ten puch...

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Nikdy bych neřekla, že zrovna toto je autorova prvotina. Příběh má takový rozjezd, že se nezastavíte od začátku až do konce a pořád jste napnutí, co se zase udá a kdy konečně Mamoulian dosáhne svého.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
Trochu mi vadil nedostačující závěr, i když byl v jistých ohledech magicky okouzlující.


(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40