... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

S. R. Green - Jestřáb & Rybářka

6. ledna 2013 v 15:59 | Niviat |  Knihy v mých myšlenkách 2012
Jestřáb & RybářkaŽánr: sci- fi, fantasy, detektivka
Rok vydání: 1999
Počet stran: 216
Nakladatelství: Polaris

Anotace: Jsou to dva nelítostní pronásledovatelé zločinců, zjizvení nikdy nekončící válkou, která zuří v ulicích města. Jestřáb vládne ulicím svou ostrou sekerou. Rybářka dokáže bleskově zaútočit mečem a dýkou, které mistrně ovládá. Jejich bojištěm je drsné město, nazývané Haven - temné a prohnilé místo plné zaklínačů, démonů a zlodějů. Za peníze je tu možné koupit všechno…
Všechno, kromě spravedlnosti. A proto jsou tu oni…

Jestřáb a Rybářka jsou to nejlepší pro všechny, kteří chtějí zůstat na živu a mít legální policejní ochranu. Elitní pronásledovatelé zločinu ve městě Haven jsou pozváni na večírek vlivných, kde mají chránit zadek vlivného politika, kterému jdou po krku kvůli chystanému zákonu z jeho dílny. Než se nadějí, pár návštěvníků ztratí spojení s naším světem a vydá se na pouť na onen svět.

Humorné hlášky nás provádějí celým příběhem a trochu zlehčují elektrizující atmosféru vyšetřování hromadných vražd. Knihu jsem četla jedním dechem a doufám, že se dostanu i k dalším kouskům z této série, odpočinková četba s monstry se vždy hodí na zahnání chmur. Podlé mé zkušenosti však také zcela zhatí veškeré naplánované činnosti, protože vy tu knihu prostě neodložíte a neodložíte...1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Byli jsme s přítelem navštívit naši zamilovanou levnou knihu a objevili tam tento kousek. Hned putoval s námi domů.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Záhadné vraždy.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Mystifikuje.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Dávat svůj zadek všanc vlkodlakům, vrahům...? Ne, děkuji pěkně, já mám ráda ten svůj klid a teplíčko v temném pokojíku zavěšená u stropu. :-))

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Kniha je tenká a děj má proto spád, který vás nutí číst stále dál. Dokonce, i když jsem neměla čas při předvánočních přípravách, nedokázala jsem se od knihy odtrhnout a vše šlo stranou.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
Jednoho vraha jsem tušila již od začátku, což mi trochu kradlo napětí z příběhu, ale žádná velká tragédie se neděla.


(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40