... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Deprese ze životní změny?

6. března 2013 v 9:39 | Niviat |  Články
Deprese je pro mě poměrně nové slovo, vyskytující se v mém slovníku. Za všech okolností jsem usměvavou osobou, která permanentně působí, jako by fetovala radost ze života dvacet čtyři hodin denně. Je to však zhruba měsíc, co mě tato moderní "nemoc" dostala do svých spárů. Na blogu nepřibývaly články, nezvládla jsem číst žádnou knihu, ani se soustředit na poslech mé oblíbené hudby. DEPRESE ze mě udělala chodící trosku, která jen vegetila a život pro ni znamenal jedno velké utrpení.

To, že jsou celo černě odění lidé depresivní už pár psychologů ze svých ctěných úst vypustilo a já tomu nikdy nevěřila. V černé chodím už pěknou řádku let, nevede mě k tomu však jen láska k metalu. Od malička nemám na sobě ráda barvy, paradoxně však považuji barevný podzim a procházky ve spadaném listí za těžkou romantiku. Kde je tedy zakopaný pes? Vzadu na dvorku v podvědomí...


Dokud jsem žila spokojený život, mohla jsem se radovat v sebe temnějším oblečení a být nad věcí. Když se mi začal rozpadat vztah, už to tak veselé nebylo a já opravdu i na svoje okolí působila jako chodící mrtvola v pohřebním rubáši. Jedna depresivní myšlenka střídala druhou a pocit samoty nevyvážili ani přátelé a jejich ztřeštěné povzbuzování.
Naštěstí každé špatné období musí někdy skončit! Jakmile jsem se oprostila od myšlenek na samotu, dokázala jsem se rozhodnout pro rozchod. Život po něm nebyl růžovější, ani barevnější, byl to však zase můj starý temnosvět ve kterém se cítím nejlépe. A tam někde za rohem na mě čekalo překvapení jako z nějaké telenovely... Slepá "Esmeralda" prohlédla a konečně mě uviděla v mém světle a rozhodla se spojit svůj život s mým. I když nevím, na jak dlouho jsem touto přízní poctěna, těžím z ní, co to dá. A říkám, konec depresi a chlípným myšlenkám na znásilnění mého srdce.

Konečně jsem zase šťastná, začíná další etapa života. Opět můžu psát, číst, radovat se a psát pro vás články, které se snad budou opět pár z vás líbit. Hurá zpět do víru metalových reportáží a recenzí.

Vaše Niviat.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Natas Natas | Web | 6. března 2013 v 10:01 | Reagovat

Dalo by se říct, že tu jsem omylem, ale ne. Černou mám ráda, vždy jsem měla. Někdy chodím v černé jindy naopak nějaká ta barva se na mně objeví. Podle nálady. Neřekla bych, že je to nutně depresivní. Blog mě zaujal a právě ta černá, mě sem přivedla. Ať se píše dobře a ještě lépe žije. ;-)

2 osobni-rozvoj-web osobni-rozvoj-web | 6. března 2013 v 10:37 | Reagovat

Tak at už to jde jen s usmevem :)

3 Niviat Niviat | Web | 6. března 2013 v 11:30 | Reagovat

[1]: Děkuji, teď už se na to tak depresivně nekoukám. :-)

[2]: Kdo by se už teď neusmíval, když venku co nevidět začne jaro. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40