... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

E. L. James (pseudonym) - Padesát odstínů šedi

27. května 2013 v 15:46 | Niviat |  Knihy v mých myšlenkách 2013


Padesát odstínů šediŽánr: Román
Rok vydání: 2012
Počet stran: 610
Nakladatelství: XYZ

Anotace: Padesát odstínů šedé (Fifty Shades of Grey) je první díl erotické trilogie, kterou napsala E. L. James a zaujala tak čtenáře po celém světě. Studentka literatury Anastasia Steel má za úkol zpracovat rozhovor s úspěšným a bohatým podnikatelem Christianem Greyem (Grey = angl. šedý, odtud název knihy 50 odstínů šedé) Na domluvenou schůzku přijde muž, který Anastasii neuvěřitelně přitahuje. Je okouzlující, krásný, neuvěřitelně chytrý, svůdný a hrozivý. Nezkušená a nevinná dívka poprvé zažívá pocit, že nějakého muže chce. Z jedné strany ji odrazuje jeho záhadná rezervovaná osobnost a z druhé strany se mu strašně touží přiblížit. Starší a zkušený Christian není schopen odolat klidné kráse, důvtipu a nezávislému duchu mladé dívky. Ať chce nebo ne, musí si přiznat - touží po ní, chce ji...ale za svých vlastních podmínek. Anastasia je šokovaná i vzrušená Christianovými nezvyklými erotickými chutěmi. Váhá, ale není schopná mu odolat. Vášnivý živočišný vztah odkrývá jejich tajemství i temné sexuální touhy.1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Kolem Padesáti odstínů šedi je pěkný humbuk a mě moc zajímalo proč.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Drsný sex.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Rozpaluje?

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Každý má ve skrytu duše nějakou úchylku, kterou skrývá a která třeba nikdy nevyjde na povrch. Právě o tom, co člověk dělá a chce dělat, ale co není vidět, je tato kniha. Hlavní hrdinkou Anou bych rozhodně být nechtěla a ani nemohla, na to mám až moc ráda kontrolu nad svými činy a hlavně, chci kompromis a ne jen neustálé příkazy a zákazy. Mám prostě svoji hlavu a nemám ráda násilí...

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Čekala jsem podstatně vulgárnější styl psaní, tady však bylo všechno takové lehké a kromě pár názvů jistých praktit jste tu nenašli ani slovo "penis", za to autorku obdivuji.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
Jestli ještě jednou uslyším slovo bejby nebo ho budu číst, tak mi z toho přeskočí. Sice je opakování matkou moudrosti, ale zase tak doslovně to bývat nemusí.

(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | Web | 27. května 2013 v 18:20 | Reagovat

Zrovna čtu druhej díl - 50 odstínů temnoty (první jsem přeskočila, protože jsem narazila až na ukázku z druhýho dílu a do toho jsem se začetla, až jsem si to musela najít) a brzy to budu mít přečtený, tak půjdu k prvnímu dílu. A čte se to dobře, tak snad první díl pak zvládnu. :-D
A na "bejby" jsem taky alergická. :-D

2 Niviat Niviat | Web | 27. května 2013 v 19:06 | Reagovat

[1]:Já ještě uvidím jestli se k druhému odhodlám, ale asi mi to nedá a budu chtít vědět, jak to pokračuje. :-D Na bejby bude alergický asi kde kdo. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40