... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

K. J. Taylor - Temný gryf

23. května 2013 v 17:14 | Niviat |  Knihy v mých myšlenkách 2013
Žánr: Sci- fi, fantasy, romány
Rok vydání: 2011
Počet stran: 320
Nakladatelství: Zoner Press

Anotace: Mocní gryfové se spojili s lidmi a společně žijí v zemích Cymrie. Ale ne všichni gryfové jsou mírumilovní a ne všichni lidé jsou ochotní gryfy respektovat… Arren Cardockson to nemá v životě právě lehké. Pochází ze severu, z oblasti, jejíž obyvatelé byli kdysi podrobeni a zotročeni. Šťastnou náhodou se z něj stane gryfmistr, když si jej jeden gryf vybere za svého společníka. To Arrenovi sice přinese určité společenské postavení a váženost, ale přesto jím stále někteří opovrhují a chtějí se ho zbavit. * Mladý hrdina dostane nabídku chytit divokého gryfa, agresivního a zlého, který ohrožuje své okolí. Arren si potřebuje vydělat peníze, a proto se rozhodne úkol zvládnout sám, jen s pomocí své gryfí společnice Eluny. Ta je ale divokým gryfem zabita a Arrenovi se hroutí svět… * Ve své velmi zdařilé prvotině se Katie Taylor rozhodla vrátit zašlou slávu gryfům - dnes již trochu pozapomenutým fantasy tvorům. Povedlo se jí napsat zajímavý a napínavý příběh, v němž tragédie nečekaně spojila dva protivníky. Společně se vydávají na cesty a poznávají, že rozhodně ne vždy dobro vítězí nad zlem.


1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Když nevíte coby, zavítáte u kamarádky do knihovny, která vám doporučí knihu kterou právě dočetla. Vy se podíváte na obal, zaujme vás, tak si řeknete "Proč ne?".

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Temné srdce.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Ožívá.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Arren je typický sympatický, kladný hrdina, kterému však osud nepřeje. Díky tomu se do jeho role člověk snáze vžije, protože takhle to chodí i v reálném životě.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
V dnešní době plné upírů a vlkodlaků je příběh s gryfy příjemným oživením a skvělým nápadem, navíc je kniha neskutečně čtivá. Málokterá kniha se mnou všude možně cestuje.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
Jedinou chybou je, že nemám hned po ruce pokračování, protože jsem na něj až neskutečně zvědavá.


(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 24. května 2013 v 16:17 | Reagovat

Vždycky jsem si chtěla  přečíst příběh s gryfy, ale ještě jsem na něj nenarazila. Teď už vím, kde pátrat, díky :)

2 Niviat Niviat | Web | 26. května 2013 v 16:16 | Reagovat

[1]: Není zač, mě na tuhle knihu přivedla kamarádka a rozhodně jejího čtení nelituji. Hlavně, aby už bylo to pokračování. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40