... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

C. Houck - Tygrovo prokletí

13. června 2013 v 19:43 | Niviat |  Knihy v mých myšlenkách 2013
Tygrovo prokletíŽánr: Sci- fi, fantasy
Rok vydání: 2012
Počet stran: 408
Nakladatelství: CooBoo

Anotace: První kniha Tygří série.
Vášeň. Sudba. Čest. Byli byste ochotni to dát na misky vah, abyste mohli změnit svůj osud?
Sedmnáctiletou Kelsey Hayesovou by nejspíš ani ve snu nenapadlo, co jí čeká tohle léto; že se bude pokoušet zlomit tři sta let starou indickou kletbu. A to se záhadným bílým tygrem Renem. Na druhé straně zeměkoule. Ale přesně to se stane. Kelsey je vtažena do dobrodružství, kde na ni číhají temné síly, prastará magie a mystikou zahalené světy, v nichž není nic takové, jaké se na první pohled zdá. Nakonec musí riskovat vše, aby pochopila dávné proroctví a mohla tak kletbu zrušit navždy.
Prokletí tygra je prvním dílem romantické fantasy série, který vás strhne a zanechá ve vás pocit nenaplněné touhy.1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Na knihu mě opět přivedla Dragita, která má podobných knih plnou knihovnu, ale předem jsem byla varována, že je to poněkud sladší kniha, než na které jsem zvyklá.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Tygří kletba.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Putuje.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Kelsey je vytržena ze svého normálního života a osud ji zavedl do Indie, kde se má pokusit jako vyvolená zlomit kletbu, která byla vyřknuta nad dvěma bratry. Zase jeden z dalších pohádkových příběhů, kdy chudá slečna získá lásku prince (tady doslovně)... Já bych ten její život brala hned, i když je plný nebezpečí.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Opravdu se mi v knize líbí různé části, kde se setkáváme s pověstmi staré Indie, je to velmi příjemné zpestření příběhu, který na některé tyto legendy navazuje.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
Je to poněkud medovější, než příběhy, které si obvykle vybírám... ale není to zase tak velká vada na kráse knihy a plynulosti čtení.

(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40