... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

K. M. Moning - Krvavá horečka

19. června 2013 v 14:08 | Niviat |  Knihy v mých myšlenkách 2013
Krvavá horečkaŽánr: Thriller
Rok vydání: 2012
Počet stran: 360
Nakladatelství: Jota

Anotace: Druhý díl z pětidílné řady od mimořádně úspěšné autorky. "Bývala jsem obyčejná holka, jakých na ulici potkáváte tucty, ale to se jedné noci v Dublinu změnilo, když jsem uviděla svého prvního Danana a dostala se do smrtelně nebezpečného světa Nesmrtelných a dávných tajemství…," říká hlavní hrdinka knihy Krvavá HOREČKA, jež je pokračováním nedávno vydaného prvního dílu Temná HOREČKA. MacKayle Laneové zabíjí sestru a ona se rozhodne vypátrat jejího vraha. Netuší ale, že se tím současně vydává na dlouhou cestu plnou záhad, nebezpečí a také nelehkého sebepoznání. Seznamuje se s dvěma tajemnými muži, bohatým a nepřístupným knihkupcem Jerichem Barronsem a pro pozemské ženy neodolatelným dananským princem V'lanem, jenž jí nabízí pomoc. Chce-li přežít a dobrat se pravdy o sestřině smrti, musí dovedně využívat oba průvodce, jimž sama nedokáže věřit, a především najít Sinsar Dubh - milion let starou knihu černé magie ovládající svět nesmrtelných i smrtelných bytostí. Stínová říše Dananů dlouhá tisíciletí nerušeně existovala vedle světa lidí. Nyní ale zeď, která je dělila, mizí a Mac zůstává osamoceným bojovníkem za záchranu svého druhu. Ve své druhé knize slavná americká spisovatelka Karen Moningová ještě dále stupňuje již tak strhující tempo. Nabízí nová dobrodružství a další milostné scény, současně ale vyzrálejší postavy, které se dále čtenáři mění před očima. Z rozmazlené a často až komicky bezradné Mac se stává neúnavná bojovnice a mnoho zajímavého se dozvídáme také o doposud více než záhadném Barronsovi. Objevují se další postavy, které oživují děj a vnáší do něj napětí. Moningová neupouští od skvěle vypointovaných dialogů a cílevědomě vede příběh k dalšímu pokračování, které američtí čtenáři netrpělivě očekávali před zavřenými dveřmi knihkupectví.1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Většinou knižní série dočítám do konce, pokud mě alespoň nějak částečně zaujmou a tohle je jedna z nich.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Napínavé pátrání.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Ufff. (Je to nějaké moc zdlouhavé a dokola...)

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Kayle mě prostě štve, řekněme si to na rovinu. Někdy mám až zžíravý pocit, že nechci být ženou, aby se na mě nikdy nemohly vztahovat takové názory. Už z tohoto důvodu bych si to s ní vážně nevyměnila ani za nic.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Přečetla jsem ho stejně rychle jako ten minulý a jsem zvědavá, kam to povede dál.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
Oproti prvnímu dílu mi kniha přišla zdlouhavá a už ne tak moc zajímavá. Spousta děje se opakovala, jako by byl druhý díl jen nějakou rekapitulací prvního a přidal jen pár věcí na okraj.

(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40