... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Zahrada věčných nářků

6. června 2013 v 16:51 | Niviat |  Články
Křik střídá zoufalé bušení do zdi, život právě skončil... Takový pocit známe všichni a můžeme být rádi, pokud ho máme jen jednou za život a okolo nás krouží přátelé, kteří jsou ochotni nám poskytnout pomocnou ploutev, packu, ruku... Někdy je však tíseň taková, že se v ní topíme sami a okolí vůbec nic netuší. Co je lepší? Vyplakat se někomu na rameni, nebo tutlat a tutlat?

...

Vždy jsem byla člověk, který brečel málo a když už, tak většinou vzteky nad tím, že jsem takový slaboch. Když mým světem otřásla zatím největší rána v mém životě (odchod maminky), uzavřela jsem se do sebe a stavidla dokázal prolomit jen alkohol, který jsem už tenkrát pila pomálu. V sobě jsem si pak řešila všechny důsledky, které tato nová situace připravila. Pro osmnáctiletou slečnu je poněkud šok, když se musí najednou postarat o domácnost, přijmout domácí vařečku a začít s prvními pokusy v kuchyni... A to rozhodně nebyli jediné starosti, když do toho připočítáme zapalující se lýtka, že?


Teď z odstupem sedmi let vím, co mi život dal. Zestárla jsem sice předčasně, ale teď na prahu zakládání rodiny a podobných životních cest nestojím úplně na začátku a nejsem nic nevědící "ucho". S brzkou odpovědností jsem však přišla z části o léta vybouření, která mi až tolik nechybí, když je vidím ve svém životě všude kam se podívám. Tolik seků ve výběru partnerů, nešťastná rána alkoholikova...

Člověk padne na ústa (hubu) nesčetněkrát v životě, otázkou je, jestli dokáže vstát silnější a pokračovat nebo skončí jako troska rozmáznutá na chodníku bídy, z kterého se olepuje těžko. Netvrdím, že jsem příkladem toho, jak to vypadat má, jen se peru se životem jak umím a doufám, že těch pádů bude už co nejméně. Snažím se snít i dál své sny a některé vyplnit, i když jisté fantasie už odešli do důchodu a některé jsou dlouhodobě pod drnem. Ale co když zombie přece jen existují a nějaké se podaří oživit?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40