... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

F. Kotleta - Bratrstvo krve 1: Hustej nářez

1. července 2013 v 6:13 | Niviat |  Knihy v mých myšlenkách 2013
Hustej nářezŽánr: Sci- fi, fantasy, román
Rok vydání: 2010
Počet stran: 290
Nakladatelství: Klub Julese Vernea

Anotace: 1. kniha série Bratrstvo krve.
Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve. Vyvolení, kteří se živí lidskou krví. Nikdy se však k sobě nechovali jako bratři. Desítky klanů spolu po tisíciletí bojovaly o moc a vládu nad lidmi, jejich územím a říšemi, jež vznikaly a zanikaly podle toho, jak ve své skryté válce vítězily jednotlivé klany. Dlouho se považovali za nejmocnější bytosti na světě. Jenže svět, který znali, byl jen malou součástí vesmíru. Z jeho nekonečných dálek se vynořili Kartani, jimž se jejich vlastní svět zdál malý, a kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit. Invaze se cizincům podařila. Měli vyspělou techniku a zbraně, které ty lidské stonásobně předčily. Jenže svět, který ovládli, už své vládce měl. A ti se, narozdíl od lidí, tak lehce podrobit nenechali…1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
V knihkupectví jsem jako vždy koukala na knihy, které bych si ráda přečetla nebo vlastnila. Podle obálky mě zaujal druhý díl této série, po přečtení anotace jsem hned začala hledat první díl.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Krvavá řežba.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Bum.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Jan Bezzemek, věčný upírský Casanova, který sbalí kdejakou slečnu, avšak má občas štěstí v tom, že narazí na mega hustou potvoru. Při cestě za svobodou ho čeká mnoho bojů a snad se dostaví někdy i to kýžené štěstí. To máme v jistém slova smyslu společné, také bojuji o štěstí, jen mám ve svém životě velkou absenci Kartanů a žádné mrtvoly. Někdy má člověk pocit, že je jeho život nudný a stereotypní, ale ruku na srdce, kdo by si to chtěl vyměnit s Janem, když by nevěděl, jestli se dožije příštího dne, hodiny, minuty, vteřiny...

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Miluji knihy mistra Kulhánka, proto je pro mě tato kniha příjemným společníkem do doby, než pan Kulhánek vypustí další svoje dítko.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
Jednoznačným mínusem je obálka, která je tak ošklivá, že by mě na první pohled rozhodně neupoutala a tudíž bych ji asi v knihkupectví do ruky nevzala a to bych (kruciš) přišla fakt o hodně.

(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lyra Lyra | Web | 7. července 2013 v 23:14 | Reagovat

Asi na to mrknu, jestli je to alespoň trochu jako Kulhánkovy knihy, mohlo by se mi to líbit, takže díky za tip :-)

2 Niviat Niviat | Web | 8. července 2013 v 6:28 | Reagovat

[1]: Zkus. :-) Ještě jsem objevila Kopřivu, to je prý něco podobného, ale ještě jsem to nestihla ověřit. :-)

3 Lyra Lyra | Web | 8. července 2013 v 21:34 | Reagovat

[2]: Kopřivu znám, sice ne z vlastního čtení, ale někteří mí známí, kteří přelouskali jeho knihu Zabíjení, říkají, že stojí za to a že se Kopřivův styl podobá tomu páně Kulhánka. Nemůžu to pochopitelně posoudit, ale možná na tom něco bude a stálo by to za zkoušku :-)

4 Niviat Niviat | Web | 9. července 2013 v 18:17 | Reagovat

[3]: Určitě při nejbližší příležitosti vyzkouším. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40