... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

F. Kotleta - Bratrstvo krve 2: Fakt hustej nářez

3. července 2013 v 10:14 | Niviat |  Knihy v mých myšlenkách 2013
Fakt hustej nářezŽánr: Sci- fi, fantasy, román
Rok vydání: 2012
Počet stran: 288
Nakladatelství: Epocha

Anotace: V první knize to mimozemšťanům ještě prošlo, teď se ale zbytky zdecimovaného upírstva vydaly do posledního boje. A že tenhle boj začíná ve čtvrti plné bojechtivých transvestitů, není nakonec na škodu. Jenže žlutí okupanti mají dost síly vzdorovat, a jestli po něčem touží, tak je to vrátit upíry už navždy do mýtů a legend. Ve hře je ale ještě jeden hráč - někdo podivný a nebezpečný, který za sebou zanechává radioaktivní stopu… Pokud má být lidstvo znovu svobodné, nezbývá než odpálit pár bomb a najít spojence, kteří mohou být mnohem nebezpečnější než ti nejhorší nepřátelé. František Kotleta se vrací a je ještě hustější, akčnější a zábavnější.1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Má mnohem hezčí obal, než první díl a samozřejmě mě zajímalo pokračování.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Líté boje.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Bojuje.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Chudák Uhřík, takovýto konec si rozhodně nezaslouží nikdo, ani právník závislý na kouřené trávy ve velkém. S ním bych rozhodně život, ani osud neměnila.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Další spousta prasáren a maniakálního vraždění, to se čte naprosto samo. Další z knih, které prostě zhltnete a nedokáže vás od ní odtrhnout ani jídlo a hezcí muži (ženy).

6. A naopak najděte jednou negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
Tentokrát to nemá až takový spád a děj se trochu vleče. Oproti prvnímu dílu mi tento přijde jako vata, která má zaplnit místo před triumfálním třetím dílem, který by tedy ale měl stát za to. Jinak se to autorovi nebude dát odpustit, zabřednutí do vatového bahna mě vždy odrazuje od pokračování v četbě.


(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40