... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

S. King - Pytel kostí

22. července 2013 v 5:58 | Niviat |  Knihy v mých myšlenkách 2013
Pytel kostíŽánr: Horor
Rok vydání: 2012
Počet stran: 560
Nakladatelství: Beta- Dobrovský

Anotace: Ústřední postavou románu je slavný spisovatel Mike Noonan, který ztratil tragicky ženu a s ní i nenarozené dítě. O to urputněji se ujme mladé ženy Mattie, která ovdověla a jejíž movitý tchán jí chce připravit o dcerku. Po celou tu dobu je trýzněn nočními můrami a jeho dům se mění v čím dál tím záludnější past. Je na vině Noonanova žena, která mu zatajila, že čeká dítě, či někdo, kdo bydlel v domě kdysi dávno? Odpověď je skryta v umně provázaném ději, jenž spojuje horor a love story a nalézá přirozené řešení v propojeném osudu děvčátek, jejichž jména začínala, či měla začínat písmenem "K"…1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Jeden z dárků k mým loňským narozeninám! Ano, já vím, ležela mi v knihovně opravdu dlouho nedotčená a celou dobu mě to tak nějak hlodalo. Pak přišel leden 2013 a ta správná nálada...

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Tajemná písmena.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovem nebo citoslovcem).
Bububu.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Spisovatel Mike Noonan přišel tragicky o svou ženu, což je v životě vždy dost těžko překonatelná, či rovnou nepřekonatelná propast. Když se vše okolo zamotá a múza ho opustí, ujme se mladé ženy Matiie, které se snaží pomoci udržet si v opatrovnictví dítě. Sledován obyvateli městečka, duchy... pronásledován nočními můrami a vlastními myšlenkami... Cítit se jak v nějaké pošahané reality show, kde kamerou jsou lidské oči, to by jednoho dohnalo k šílenství, opravdu bych si to s ním nevyměnila.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Velmi povedená duchařina, která vám nedá spát. Být ta kniha o něco tenčí, dala by se přečíst na jeden zátah. Napětí tu nechybí a rozhodně není nouze o spoustu zvratů, jak jsme u Kinga zvyklí.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
Zase ten konec, zamotaný, neurčitý, možná v této knize trochu za vlasy přitažený. Pokud však čtete "kingovky", jste vůči tomu částečně imunní a nebo si to pro čtenářský požitek zasunete do pozadí.


(Zdroj: Obrázek a anotace z www.databazeknih.cz)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Cleo Cleo | Web | 22. července 2013 v 21:32 | Reagovat

To bych si přečetla, kdybych se nebála hororů :D

2 Niviat Niviat | Web | 23. července 2013 v 8:31 | Reagovat

[1]: On si člověk časem zvykne a už se nebojí. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40