... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

A. Tchaikovsky - Pád vážky

30. září 2013 v 15:42 | Niviat |  Knihy v mých myšlenkách 2013
Pád vážkyŽánr: Sci- fi, fantasy
Rok vydání: 2012
Počet stran: 576
Nakladatelství: Zoner Press

Anotace: Strhující příběh o světě lidí s hmyzími schopnostmi a vlastnostmi.

První útok Vos se i za cenu velkých ztrát podařilo odrazit, Impérium se však nevzdává. Vosí císař má smělé plány a rozhodl se podrobit si Nížiny úplně a jednou provždy. Jeho vojáci se nyní roztahují po celé zemi a v ohrožení již není pouze jedno město, ale všechny státy. Došlo na varovná slova šéfa broučí špionáže Stenwolda Makera… nastala válka.

V krvavých bojích se střetne magie prastarých vidoucích ras a moderních strojů ras vědoucích. A až na válečném poli se pozná, kdo je skutečný přítel a kdo zrádce a co všechno je schopná přestát skutečná láska. Národy Nížin jsou nuceny zapomenout na stará příkoří a spojit své síly. Ale je možné, aby Kudlanky bojovaly po boku nenáviděných Pavouků? Stenwoldovi přátelé umírají jeden po druhém, v ohrožení života je i jeho rodina - stárnoucí Brouk se tedy musí vyrovnat nejen se smrtícími útoky Vos, ale i se svým vlastním svědomím…Ve druhém díle série Stíny vědoucích rozehrává Adrian Tchaikovsky strhující partii o lidské dobyvačnosti, lstivosti a odvaze. Lidé jeho románu nejsou obyčejní - díky prastarému vývoji si nesou různé hmyzí schopnosti a vlastnosti. Agresivní Vosy tedy dovedou ze svých rukou vysílat žihadla, elegantní Vážky mohou létat a záhadní můří lidé vidí výborně ve tmě. Díky tomuto neotřelému nápadu vznikla dobrodružná série, jež si získala tisíce čtenářů po celém světě.
_________________________________________________________________

Po dočtení mi v hlavě zůstala spousta dojmů, ale jeden převažoval nad ostatními, tahle kniha je naprosto úžasná! Po prvním dílu jsme našli hrdiny roztroušené po různých končinách, vosy stále útočí a i když nad nimi byla vyhrána bitva, válka ani zdaleka nekončí.

Většina knihy se zabývá převážně dobýváním měst, ano, autor se v tom přímo vyžívá... Přesto se rozhodně nebudete nudit, pečlivě zpracované boje jsou plné autorovy originality a promyšlených vojenských strategií. Velkou roli zde hrají technické vymoženosti, které častokrát strhnou matku štěstěnu na svoji stranu a výsledek boje je velkým překvapením.

Příběh se rozvíjí stejně jako postavy, na nic se nezapomíná, vše se valí neustále dopředu. Ani v tomto dílu jsem si však nenašla vyloženého záporáka, takže toho očekávání přesunuji do další části příběhu. Vše korunuje příhodná obálka... Už aby tu bylo pokračování.

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Asi bych nemohla číst nic dalšího, kdybych nepřečetla tohle. Nemohla bych spát, jíst... :-D

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Líté boje.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Vzum.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Oblíbila jsem si Makery, avšak oni jsou v neustálém ohrožení života a to bych určitě já nezvládla, potřebuji svůj klid. Ráda ale budu pokračovat ve čtení příběhu a držet jim palce.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Rozhodně propracovanost a chytlavost celého díla. Autor má vše úžasně promyšlené a ví, co čtenáři tohoto žánru mají u srdce a co očekávají.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
Chci nějakého záporáka, abych na něj mohla být naštvaná, případně si ho oblíbila a pak zjistila (jako u spousty knih), že vůbec nebyl tak špatný.


(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/ )
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dragita Dragita | Web | 30. září 2013 v 17:03 | Reagovat

Pád Vážky se mi taky moc líbil, a rozhodně si ho potřebuji přečíst ještě jednou :-D  :-D jinak oceňuji, že si se víc rozepsala :-)

2 Niviat Niviat | Web | 30. září 2013 v 17:31 | Reagovat

[1]: U téhle knížky to jinak ani nešlo, člověk má spoustu pocitů a někam to musí vyplivnout. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40