... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Chystám se číst #1

7. října 2013 v 16:36 | Niviat |  Chystám se číst
Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodla založit novou, nepravidelnou rubriku, ve které vás vždy seznámím se třemi knihami, které budu v následujícím období číst. Vždy budu volit z těch, které mám aktuálně doma dostupné a jen čekají, kdy do nich zabořím svůj zrak. Čekejte proto knižní novinky, nebo i nějaká stará známá literární dílka, ke kterým jsem se ještě nedostala a pociťuji kvůli tomu nějaké mezery ve čtenářském deníku.


A teď už k první várce...
MyceliumMYCELIUM: JANTAROVÉ OČI
V. Kadlečková

Anotace: Lidstvo navázalo styky s planetou Össe a začalo využívat tamní myceliální technologie. Zatím se úspěšně daří ignorovat nepříjemnosti, které s sebou kontakt s teokratickou civilizací Össeanů přináší: kult vesmírných Lodí, krvavé lidské oběti ve jménu Hmyzího boha, spóry nitrožilních hub a rituální drogy, rozkládající lidskou vůli. Lucas Hildebrandt, který jako vyslanec důvěrně poznal tamní svět, si ale dobře uvědomuje, že Země začíná být na Össe závislá. Proto hledá sílu, která by se mohla stát protiváhou össenské moci. Skutečně ji nachází - jenže je jiná, než předpokládal; a cena, kterou za to on sám musí zaplatit, je krutá.

Mycelium je románová sága, odehrávající se ve 26. století na Zemi.

Kolem této knihy je rozhodně rušno a proto si ji ani já nemůžu nechat ujít. Námět knihy se mi líbil už z recenzí, které jsem četla po různých blozích, když z ní byla nadšená i moje kamarádka a ještě mi ji půjčila, už jsem nemohla váhat ani na chvilku. Proto jsem se ji rozhodla číst nejdřív ze všech.Nezbytné věciNEZBYTNÉ VĚCI
S. King

Anotace: V malém americkém městečku Castle Rock ve státe Maine si otevře sympatický cizinec na hlavní třídě obchod s podivným názvem "Nezbytné věci". Každý tu objeví věc, po které zatouží natolik, že bez ní nemůže být, a dostane ji za směšně nízkou cenu. Ale neplatí se pouze penězi. Zákazník, který vytouženou věc získá, musí zároveň obchodníkovi slíbit, že provede nějaký "drobný žertík" jinému obyvateli městečka. Tak s plynoucím časem stoupá hladina vášní a nenávisti a stačí již jen drobný impulz, aby byl uveden do chodu mechanismus vzájemného vyřizování účtů...

Jsme velká ostuda, tuhle krásku od svého oblíbeného spisovatele mám už přes rok doma a ani jsem ji neotevřela. Kaji se a zařazuji ji na seznam, který hodlám striktně dodržovat, určitě této knize dlužím status "přečtená". Když jsem před rokem četla anotaci, byla jsem naprosto nadšená a jsem stále. Doufám, že nakonec nebudu zklamaná.


Horečka DananůHOREČKA DANANŮ
K. M. Moning

Anotace: HOREČKA Dananů je třetí díl sedmidílné řady slavné americké spisovatelky Karen Moning, která na sebe upozornila především romantickými příběhy ze skotské Vysočiny, od nichž se přesunula do světa tajemství a záhad, napětí a vášně. Kniha přibližuje další osudy MacKayly Laneové, dívky z malého jižanského města, jejíž bezstarostný život končí ve chvíli, kdy v Dublinu najdou tělo její mrtvé sestry a ona se rozhodne vypátrat jejího vraha. Vyráží do Irska, kde chce mimo jiné najít záhadnou knihu, o níž se zmínila sestra v poslední zprávě. Setkává se s tajemným Jerichem Barronsem a záhadnými bytostmi z tisíce let staré říše Dananů, která dlouho existovala vedle světa lidí, ale nyní jej začíná ohrožovat. Zabředá do složitého přediva vztahů a postupně si stále jasněji uvědomuje svou zodpovědnost v boji za zachování lidského rodu. Se střídavými úspěchy odolává nástrahám sil zla a snaží se najít nové spojence, neboť si uvědomuje, že sama nemá naději na úspěch.
Na počátku třetího dílu potkáváme Mac nedlouho poté, co s Barronsovou pomocí unikla z podzemního vězení jednoho ze svých úhlavních nepřátel. Nyní již sice ví, kdo zabil její sestru Alinu - nebo si to alespoň myslí -, nijak ji to však nepřibližuje vytoužené pomstě. Snaží se získat další informace o světě Dananů a usiluje o jejich posvátné nástroje moci. Proniká stále hlouběji pod povrch, ale otázek, na které nezná odpověď, neubývá. Spíše naopak. Mac rozvíjí své schopnosti a dozvídá se víc o postavách z předchozích dílů, zejména vládkyni vidoucích Roweně a nebezpečně přitažlivém V'lanovi.

Třetí díl Horečky, tohle musím číst, ani kdybych neměla dělat nic jiného. Už od přečtení druhého dílu jsem napnutá jak kšandy na pokračování. I když mě kamarádka docela zděsila svými reakcemi po dočtení, stejně neodolám. Na této sérii mě jen šokuje počet dílů, které ještě mají vyjít, aby ze mě do té doby nebyla stará bába.

Četli jste některou a na jakou knihu se aktuálně chystáte vrhnout vy?

(Zdroj: Obrázky a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Martin Martin | E-mail | Web | 7. října 2013 v 17:43 | Reagovat

Nezbytné věci jsou povedený příběh. A na Mycelium se taky chystám. Ale to bude ještě chvilku trvat. :-)

2 Niviat Niviat | Web | 7. října 2013 v 18:01 | Reagovat

[1]:  Tak to jsem ráda, že nebudu z Nezbytných věcí zklamaná. :-) Já se na Mycelium vrhnu dříve, než jsem čekala, protože Asfalt mám skoro dočtený. A to jsem si myslela, že se s ním budu potýkat ještě alespoň dva dny. :-D

3 Dragita Dragita | Web | 7. října 2013 v 19:06 | Reagovat

já se kaji také, Nezbytné věco mě lákají dlouho a pořád to odkládám a někdy na ně úplně zapommenu. Aspoň už vím, od koho si to mohu půjčit. (Můžu, že jo?) :-D Jinak Horečka Dananů byla super, jen ten závěr a málo Barronse (začínám ho nemít ráda) a hodně V'lana :-x

4 Niviat Niviat | Web | 7. října 2013 v 20:47 | Reagovat

[3]: To jako nesmíš!... To jsou mi zase otázky, jasně, že jo. :-D Uvidíme, jak se po tom konci budu tvářit já. 8-O

5 Timi Timi | Web | 8. října 2013 v 18:03 | Reagovat

Na horečku dananu sa chystám aj ja. Veľmi sa mi páči celá séria :) Prvé dve nepoznám, ale vyzerajú zaujímavo :)

6 Niviat Niviat | Web | 9. října 2013 v 8:04 | Reagovat

[5]: Sérii Horečka mám taky hodně ráda, takže se na tu se hodně těším. :-) Jantarové oči jsou zatím skvělé a u Nezbytných věcí se ukáže. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40