... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Chystám se číst #2

11. listopadu 2013 v 9:54 | Niviat |  Chystám se číst
Uteklo to poměrně rychle a já se blížím ke konci poslední knihy, kterou jsem představovala v minulém článku této nepravidelné rubriky. Nastal proto čas, abych zveřejnila další tři knihy, na které se chystám vrhnout a zařadit je mezi přečtené.


A teď už ke knihám...


Město z kostíNÁSTROJE SMRTI #1: MĚSTO Z KOSTÍ
C. Clare

Anotace: Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.

Už i já jsem podlehla další zfilmované knize a rozhodla se ji přečíst. Jsem velmi zvědavá, jak se mi bude líbit a jestli se po jejím přečtení dokopu k tomu, abych se podívala i na film. Zatím to beru podle recenzí jako oddechovou četbu.
Upír LestatUPÍŘÍ KRONIKY #2: UPÍR LESTAT
A. Rice

Anotace: Lestat je upír, nikoli však obvyklá nemrtvá-neživá bytost. Je temperamentní, výstřední a živý v tom nejlepším slova smyslu. Střemhlavě se řítí v čase ze smyslného prostředí Paříže osmnáctého století do doby vlády římského císaře Augusta, ze starověkého Egypta plného démonů do New Orleansu před koncem devatenáctého století, z Galie zabydlené potomky Keltů a jejich kněžími - druidy, do frenetického světa rockových superhvězd ve dvacátém století. Lestat - pronásledován jak smrtelníky, tak nesmrtelnými - se snaží ve světě dobrat smyslu své existence a skrze čas se mu podaří dobrat se tajemství vlastní temné nesmrtelnosti.

Konečně jsem se dočkala vydání druhého dílu Upířích kronik, hned jsem musela běžet do Levných knih. Bohužel obálka se mi nelíbí ani trochu, naštěstí v knihovně je vidět jen hřbet a jde mi hlavně o příběh.


Tygrova plavbaTYGROVO PROKLETÍ #3: TYGROVA PLAVBA
C. Houck

Anotace: Po přímém střetu s Lokešem, dávným nepřítelem bílého i černého tygra, zažívá Kelsey další šok. Její milovaný Ren se sice vrátil ze zajetí, ale vůbec se na ni nepamatuje. Navíc mu její blízkost přináší fyzickou bolest - každý dotek je pro něj hotové utrpení. Přesto Kelsey s oběma bratry pokračuje v boji za prolomení kletby. Aby dosáhli kýženého cíle, musejí se setkat a utkat s pěti lstivými draky, z nichž některým jako by smysl pro fair play nic neříkal. Kromě toho Ren tak nějak nemá jasno ve svých citech a Kišan v nich zase má jasno až moc. Kelsey to zkrátka jako obvykle nebude mít vůbec jednoduché.

Na tuto knihu jsme z trojice asi nejvíce zvědavá, protože mě velmi zajímá, jakým směrem se bude ubírat osud tygrů a Kelsey. Po tom, co jsem však četla nějaké recenze, tak se docela obávám, že mě bude Kelsey štvát čím dál více. Přece jen jsem si zamilovala Kišana a nechci číst o tom, jak si s ním nějaké holka jen hraje.


Četli jste nějakou z nich a na jakou knihu se aktuálně chystáte vrhnout vy?

(Zdroj: Obrázky a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dragita Dragita | Web | 11. listopadu 2013 v 10:05 | Reagovat

Město z kostí je opravdu oddechové, ale zároveň mě tam cosi chytilo(možná jak o prvním díle Eragona, člověk musí vědět jak to dopadne), že jsem musela přečíst tři díly hned za sebou :-)
V Tygrově plavbě,no, také jsem začala mít ráda Kišana a Ren mě neskutečně štval(Víc než Kelesey, protože on platil předchozí díly za rozumnějšího.) :-D
Na mě tu čekají Měsíční zahrady z Malazu, Hvězdný prach a snad tento týden konečně vyjde Snová horečka:)

2 Niviat Niviat | Web | 11. listopadu 2013 v 10:12 | Reagovat

[1]: Super výběr, to si chci taky všechno přečíst. :-)

3 Dragita Dragita | Web | 11. listopadu 2013 v 10:14 | Reagovat

akorát mi nějak bude končit výpůjční doba - sága dračího jezcdce mi to všechno překazila (dokonce mám i okno na psaní, dokud to všechno nedočtu :-D  :-D

4 Niviat Niviat | Web | 11. listopadu 2013 v 10:21 | Reagovat

[3]: Ještě, že já nic z knihovny nemám. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40