... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

E. J. James - Padesát odstínů #2: Padesát odstínů temnoty

29. listopadu 2013 v 12:24 | Niviat |  Knihy v mých myšlenkách 2013

Padesát odstínů temnotyŽánr: Román
Rok vydání: 2013
Počet stran: 656
Nakladatelství: XYZ

Anotace: Poté, co Anastasia Steelová na vlastní kůži pocítí, jak temná jsou tajemství Christiana Greye, opouští ho. Přese vše, co se mezi nimi stalo, na něj stále nemůže zapomenout. Když jí tedy Christian předloží novou smlouvu, nemůže odolat a vrací se k muži, kterého miluje. Postupně odhaluje všechna tajemství a zjišťuje, že jeho padesát odstínů šedi je temnějších, než si kdy dovedla představit. A zatímco Christian bojuje se svými démony, Ana musí učinit nejdůležitější rozhodnutí ve svém životě...
____________________________________________________________

Pojď se mnou do červené mučírny, kde vášně a tužby vyplouvají na povrch a nikdo se nemusí stydět za svoje skryté úchylky, vejdi do světa bohatého a zvráceného Christiana Greye.Po prvním dílu, kdy Ana opustila Christiana, zděšená tím, jak velké monstrum se skrývá za jeho dokonalým vzhledem a bohatstvím, začíná žít svůj vlastní život. Jako asistentka v místním nakladatelství se snaží začít svoji kariéru a na dosavadní nemilou zkušenost zapomenout, to se jí však nedaří. Po krátkém odloučení, kdy jeden druhého postrádají, přichází Christian s novou verzí jejich společného soužití, na kterou Ana, takřka bez mrknutí čtenářova oka, kývne.

V příběhu dochází ke zjemnění celého vztahu mezi dvěma lidmi a Christian nalézá zalíbení ve "vanilkovém sexu podle Any", ta naopak zjišťuje, že její vnitřní bohyně touží po trošce té nestydaté zvrhlosti. Na povrch vyplouvají tajemství, které utvářela od dětství osobnost zvrhlíka a stojí za pověstnými padesáti odstíny šedi. Do děje se však také zamotává boj s konkurentkami v lásce a Ana to nebude mít opravdu vůbec jednoduché.

Člověk by si mohl myslet, že se konečně do knihy vpraví trochu děje, ale ouha, i když je sex podstatně jemnější, něco výrazného příběhu stále chybí... a to ten příběh. Stále se motáme v kruhu milostných praktik a neustálých hádek. Oproti prvnímu dílu se hlavní hrdinka chová jako husa a Christian je poněkud větším sympaťákem, kdo by to do něj po prvním setkání řekl?

Kniha se čte velmi rychle, nemusíte u ní takřka přemýšlet, jen neustále kroutit hlavou, což může být trochu náročné na krční páteř. Pro mě to bylo 565 stran utrpení a touhy po tom, aby to už skončilo. Kniha si svoje příznivce našla, já mezi ně však nepatřím.

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Zajímalo mě, co se bude dít dál.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Něžnější sex.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Uf.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
V tomhle příběhu bych opravdu vystupovat nechtěla.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Mohlo by to být o dost vulgárnější.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
Vadil mi rozhodně rozsah, kniha by mohla být mnohem útlejší.


(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40