... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Ch. Paolini - Odkaz Dračích jezdců #3: Brisingr

31. prosince 2013 v 17:03 | Niviat |  Knihy v mých myšlenkách 2013
RR

BrisingrŽánr: Fantasy

Rok vydání: 2009

Počet stran: 658

Nakladatelství: FragmentAnotace: Přísahy, zkoušky oddanosti, mocné síly se střetnou...Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně…Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, ve kterém nechybí ani Safiřin něžný humor. Dlouho očekávaný 3. díl fantasy série Christophera Paoliniho je konečně tady!
__________________________________________________________________________


Bitva stíhá bitvu, lidé umírají a zatím neporazitelný Galbatorix vyčkává, skryt ve stínech...


Třetí díl úspěšné tetralogie, která byla původně plánovaná pouze jako trilogie se mi dostala do ruky až v současné době. Po prvních dvou dílech, které jsem četla již podruhé, byl pro mě tento plný překvapení a někdy dost nemilých.

Roran se s Eragonem vydávají zachránit Katrinu ze spárů Galbatorixových přisluhovačů, Nasuada vládne pevnou rukou a svoji pozici ještě upevní po Zkoušce dlouhých nožů, král trpaslíků je mrtev a v nesčetných bitvách umírá spousta lidí. Boj za svobodu celé Alagaesie se ani zdánlivě nechýlí ke konci a neporazitelný tyran se ukáže být silnějším, než si všichni mysleli.

Od prvního dílu můžeme pozorovat vývoj postav až do teď. Z ustrašených farmářů a vesničanů se stávají bojovníci, Eragon již není mladým chlapcem, ale bojovníkem a pravým Jezdcem. Safira vyrostla a Arya už se nejeví jako studený psí čumák, ale konečně působí lidštěji a přístupněji. Největším vývojem však prošla Nasuada, která se z dcery vládce Vardenů dostala do čela neskutečné armády a její odvaha žene povstalce k osvobození celé země a obyvatel, kteří dosud nemají to štěstí, aby byli svobodní.

Autor nám nabídl i prohloubení dějové linie s Roranem a Katrinou, která mě osobně hodně potěšila. Celý příběh je svěží a ani mi díky tomu nevadilo číst tolik popisných stran navíc. Konečně se také dozvídáme, proč je proradný Galbatorix tolik silný a z jakého důvodu se zdá jeho zničení nereálné.

Brisingr mě opravdu překvapil, je vidět, že se Paolini vypsal a vývojem a stárnutím nechal projít i postavy, které už mi v mém věku nepřipadají tolik dětské a naivní. Popisných pasáží ubylo a vystřídala je akce, proto se velmi těším na poslední díl, kde se vše rozhodne.

Hodnocení:


***


Ch. Paolini (1983) je americký spisovatel narozený v Kalifornii. Většinu života strávil s rodinou v Montaně, kromě pár let na Aljašce. Odkaz Dračích jezdců měl být původně trilogií, kvůli obsáhlosti třetího dílu jej autor rozdělil na dva.

(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dragita Dragita | Web | 1. ledna 2014 v 13:22 | Reagovat

vidím, že se ti nakonec líbil více než Eldest.:) Mě akorát začátek a konec :-D  :-D

2 Niviat Niviat | Web | 1. ledna 2014 v 13:41 | Reagovat

[1]: To jo, taky jsem na to koukala, ale vážně mi seděl víc. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40