... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Chystám se číst #3

19. prosince 2013 v 19:01 | Niviat |  Chystám se číst
Konec roku se pomalu blíží a s předvánoční shonem je toho času na čtení opravdu málo. Do konce roku nejspíš dočtu jen ty tři knihy, které mám aktuálně rozečtené, proto se v tomto článku zaměřím na start roku příštího.

Abych měla pořádnou motivaci do překonávání dalších čtenářských met, vybrala jsem si na leden tyto krásky...

Chystám se čístMěsto z popelaNÁSTROJE SMRTI #2: MĚSTO Z POPELA
C. Clare

Anotace: Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? V druhém díle napínavé série autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.

Na pokračování tohoto příběhu se neskutečně těším. Konec předchozí knihy u mě způsobil "kapr efekt" a opravdu mě zajímá, jak to bude dál. Plus se těším na to, že si touhle knihou vyčistím hlavu před závěrem Odkazu Dračích jezdců.


InheritanceODKAZ DRAČÍCH JEZDCŮ #4: INHERITANCE
Ch. Paolini

Anotace: Inheritance je čtvrtou knihou ze série Odkaz Dračích jezdců, kterou napsal Christopher Paolini.
Neuplynulo mnoho času od doby, kdy byl Eragon pouhým klukem z chudé farmy a Safira jen modrým kamenem ležícím v hlubokém lese. Nyní se situace změnila. Eragon je dračí jezdec a zabiják stínů a Safira mocný drak, který spolu se svým jezdcem letí vstříc k definitivnímu vítězství nebo záhubě.
Osud celé země spočívá na jejich bedrech. Životy tisíců lidí závisí na tom, jak si v poslední bitvě povedou. Celé dlouhé měsíce výcviků i bitev mohou všem přinést naději a život, ale stejně tak i bezednou propast ztráty, smrti a zatracení. Ten nejtěžší zápas je stále ještě čeká. Galbatorix. Budou muset najít veškerou sílu k tomu, aby svedli tuto poslední bitvu. Jestli tentokrát neuspějí, je vše navždy ztraceno. Další šance už nebude.
Eragon a Safira spolu dokázali dojít dál, než se kdokoliv odvážil vůbec doufat. Ale teď musí svrhnout zlého krále z jeho trůnu, zbavit násilím zmítanou zemi tyrana a nastolit v Alagaesii znovu právo a řád.
Není velká šance, že se jim to podaří. A pokud ano, jakou cenu budou muset zaplatit?

Závěr příběhu o Eragonovi, poslední článek k dokončení (re) readingu... Už se opravdu těším, až to budu mít za sebou. Ne, že by mě to až tolik nebavilo, ale nějak se podvědomě těším na jiné knihy. Konec mě ale zajímá a proto se nevzdám, dokud to nedočtu.


CinderMĚSÍČNÍ KRONIKY #1: CINDER
M. Meyer

Anotace: Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky...

Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody - mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit.
Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je "pocta", kterou dosud nikdo nepřežil.

Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného.
Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…

Na doporučení kamarádky a díky spoustě kladných recenzí si musím přečíst i toto. Navíc mě opravdu hodně zaujalo to, že hlavní hrdinka je kyborg, to už tu totiž dlouho nebylo. Nebo bylo?


Četli jste nějakou z nich a na jakou knihu se aktuálně chystáte vrhnout vy?
(Zdroj: Obrázky a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 lina lina | Web | 19. prosince 2013 v 20:01 | Reagovat

Já si teď rozečetla Dublin Street a v knihovně jsem ulovila docela pěkné kousky :) Takže na Vánoce mám, co dělat...A Cinder vřele doporučuju :)

2 Niviat Niviat | Web | 19. prosince 2013 v 21:01 | Reagovat

[1]: Já o Vánocích budu objíždět příbuzné, takže kdo ví, co vůbec přečtu. :-) Tak to jsem ráda, že mám další doporučení navíc. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40