... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Š. Kopřiva - Asfalt

2. prosince 2013 v 16:36 | Niviat |  Knihy v mých myšlenkách 2013
AsfaltŽánr: Horor, thriller, fantasy
Rok vydání: 2009
Počet stran: 640
Nakladatelství: Crew

Anotace: Žoldáci neumírají. Odcházejí do pekla, kde se spojují. Že je toto známé rčení pravdivé, se členové Kuffenbachova komanda přesvědčí po jedné nepříliš povedené akci. Jenže peklo není žádná pohádková idylka - ale temná industriální dimenze, kde jsou mrtví degradováni na mazlavou hmotu, na pouhý materiál. Svět, kde je lidská rasa jenom něco jako asfalt. Problém je v tom, že Kuffenbachovi vojáci se s touto rolí odmítnou smířit. A jelikož mají výcvik, zkušenosti i potřebnou dávku šílenství, situace se poměrně rychle zvrhne. Pět žoldáků proti celému peklu. Noe může rovnou začít stloukat nový škuner. Protože tenhle svět utone v krvi.
_________________________________________________________________

Kam přijdeme po smrti? Někdo má už předem vymodlené místo v nebi, někdo naopak zakusí plameny pekelné. Jak to však dopadne, když do pekla přijde vycvičené komando, kterým tak docela není fuk, co se s nimi stane? Velkolepá, krvavě - humorná jízda je tu. Tam, kde většina příběhů končí, tento začíná...Bývalý členové komanda Kuffebach a Ostranski se snaží uživit jako ostraha v obchodě, jednoho dne jsou však propuštěni za shození regálu s potravinami. Při popíjení v hospodě pak dostanou od stříbrovlasého chlapíka nabídku, která se neodmítá. Kuffenbach, hnán touhou, dává dohromady opět svoje pověstné komando pěti ocelových mužů, s jediným rozdílem oproti předešlým akcím. V týmu se namísto otce setkáváme s benjamínkem Lambertem, který prodělal výcvik sledováním spousty seriálu a pojídání nezdravé stravy. Něco se však zvrtlo...

Do jednoho muže všichni zemřeli a ocitli se v industriálním pekle, kde nejhlavnějším stavebním materiálem je tzv. asfalt, který se vyrábí z koho jiného, než z lidí. Zhrozeni osudem a svým budoucím údělem se těchto pět veteránů v čele s terminátorem v podobě Kuffenbacha vydávají vstříc dalším bojům, tentokrát proti celému peklu. Nezaleknou se ničeho a tak vnitřnosti a rozstříknuté mozky zaplaví většinu děje. Nečekejte zde žádné kladné hrdiny, tady jde o to "nakopat co nejvíc pr****", jen ať to stojí za to. Naneštěstí v pozadí událostí se skrývá něco, co silně zapáchá.

Poutavá obálka a ještě poutavější děj, to je Asfalt. Pro všechny příznivce Kulhánka a Kotlety je tato kniha takřka povinností a neměla by chybět v žádném ze čtenářských deníků fanoušků oddechovek nabitých akcí a víc než malým množstvím orgánů, které opustily svoje trvalé útočiště. Když si při četbě říkáte, že šokující už to nemůže být, tak se krutě pletete, prostě může!

***

Štěpán Kopřiva se narodil v Praze roku 1971 a v současné době se živí jako spisovatel a scénárista na volné noze. Svoje příznivce si získal romány Zabíjení, Asfalt a Holomráz, komiksové nadšence pak titulem Nitro těžkne glycerínem.


1. Proč jsem si vybral právě tuto knihu?
Jakožto fanoušek Kulhánka a Kotlety jsem si tuto knihu nemohla odpustit.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Krvavý nářez.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Baví.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Všechny postavy z komanda jsou skvělé, ale já nejradši pana Holofausta. Jak je ale z anotace známo, osud celého komanda by chtěl prožít málokdo a tím méně já.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Na knize je hodně vidět, že má autor zkušenosti s psaním scénářů, protože všechny akční scény jsou opravdu do detailu propracované.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno. Cílem je uvědomit si, co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatele), ale třeba i chování postav.
Ten konec autor opravdu myslí vážně? A nechystá se další díl?


(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40