... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

C. Clare - Nástroje smrti #1: Město z kostí

9. ledna 2014 v 15:50 | Niviat |  Knihy 2014
Město z kostíOriginální název: City of Bones
Žánr: Sci- fi, fantasy
Rok vydání: 2009
Počet stran: 416
Vydal: Mladá fronta

Anotace: Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk? Zde se Clary poprvé setká s Lovci stínů, bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou "vnitřní zrak"? To by rádi věděli i Lovci stínů… Zábavné, odvážné a neotřelé fantasy od Cassandry Clareové slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.
________________________________________________________________________

Vedle moderního světa, jak ho všichni známe, existuje ještě jeden - svět nadpřirozena. Lovci stínů neustále bojují s démony, abychom my, obyčejní smrtelníci, mohli klidně spát...Jednoho obyčejného dne se Clary vydá se svým kamarádem Simonem do newyorského klubu Pandemonium, kde se stane svědkyní vraždy. Mrtvola však zmizí zcela beze stopy a její vrazi vypadají jako z reklamy na tetovací studio. Proč je nikdo jiný nevidí, co jsou vlastně zač? Kde se vzal ten podivný kluk, který zmizel po smrti jako pára nad hrncem.

Od toho večera už její život nebude nikdy takový, na jaký byla zvyklá. Její matka bezestopy zmizí a ona odkrývá roušku tajemství a zjišťuje, že celý její život byla jedna velká lež, skrytá pod důmyslnou oponou. Kde se vzaly její zvláštní schopnosti a kdo je vlastně ten arogantní blonďák, který se po většinu knihy chová jako Superman? Začíná dobrodružství plné démonů, touhy, lásky a nečekaných zvratů.

Hlavní hrdinka naštěstí nemá absenci tolika mozkových buněk, jako je někdy v tomto druhu literatury běžné, je však takovou křehkou květinkou, kterou by nemělo ofouknout. Dohled nad ní drží její "strýček" Luke, nejlepší kamarád od dětství Simon a charismatický narcis Jace, kterého jsem si neskutečně zamilovala. Zatím stále nevím, čím to je, protože mě většinou tento typ hrdinů (i lidí v běžném životě) odpuzuje. Pod jeho slupkou se, nejspíš, ukrývá nějaký ryzí charakter.

Kniha se velmi lehce čte a má poutavou dějovou linku, zhruba od její poloviny vás čeká neskutečná, infarktová jízda. I když si myslíte, že už vám autorka vyrazila dech natolik, že horší už to být nemůže, zase se nedostává vzduchu do plic. Dalším velkým plusem je poslední vydání knihy od knižního klubu, které se vrací ke krásným obálkám z dob vydání prvního a obsahuje ještě přebal s motivy filmu.

Celkový můj dojem ihned po dočtení knihy byl, že si z nás autorka dělá legraci. Jisté náznaky mě však utvrdili v tom, že asi vše nebude takové, jak se zdá a proto s napětím očekávám další strhující zvraty.***

C. Clare (1973) se narodila v Íránu a většinu dětství strávila se svými americkými rodiči cestováním po Francii, Anglii a Švýcarsku. Po dostudování střední školy pracovala v různých časopisech v New Yorku a Los Angeles.


(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40