... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Chystám se číst #4

11. ledna 2014 v 14:53 | Niviat |  Chystám se číst
Pomalu dočítám poslední knihu z předešlého seznamu "Chystám se číst", je proto čas ukázat další tři knihy, které budu číst tentokrát. Zatím to vypadá na pořádnou jízdu...

SerafínaPŘÍBĚH DRAKŮ #1: SERAFÍNA
R. Hartman

Anotace: V zemi zvané Gored žijí již po čtyři desetiletí lidé a draci v míru. Po tajemné smrti lidského prince je však příměří ohroženo. Podaří se Serafíně, která před světem skrývá své životní tajemství, odhalit skutečného vraha?

Knížku jsem vyhrála v soutěži na Naší knihovničce a už se nemůžu dočkat, až se do ní začtu. Sice jsem četla rozporuplné recenze, ale doufám, že budu patřit k té části, které se to moc líbilo.


Led pod kůžíMYCELIUM #2: LED POD KŮŽÍ
V. Kadlečková

Anotace: Lucas Hildebrandt dosáhl všeho, co si předsevzal; jenže zároveň se nedopatřením a mimochodem dotkl nejtemnějšího össenského tajemství. Na jeho rukou jsou spóry laëgühru. A nad jeho hlavou číhají Lodě. Ty, které bdí ve vesmíru, čekaly dlouho na svou chvíli; a teď konečně nalézají. Jejich Sdílené vědomí se obrací ke Studni planetárního ticha, kam se Lucas uchýlil společně s Aš~šádem z Fomalhiwy. Össeanka Kamëlë cítí Jejich přítomnost a zoufale se snaží odvrátit neodvratné; ale všechny okolnosti jsou proti ní. Ve chvíli, kdy uvnitř össenské Církve naplno propukají mocenské boje, se ocitá v sítích cizích plánů. Dělá, co může, aby se vyhnula církevnímu Vykonavateli, záměrům velekněží i vlastní minulosti. Od Lucase Hildebrandta se nesmí nechat poznat, od ostatních se nesmí nechat zabít - a Fomalhiwanovi nesmí uvěřit. Za jeho mediálním obrazem slavného hrdiny tuší nepřiznaný záměr. Jaké plány má Aš~šád z Fomalhiwy? A nakolik to souvisí s Loděmi? Co je mezi ním - a Jimi?!

Od dočtení Jantarových očí mám vyloženě srvbění rukou z čekání na pokračování. Konečně mi tu leží knížka půjčená od kamarádky a volá mě na dalších několik hodin, které spolu strávíme.


Město ze sklaNÁSTROJE SMRTI #3: MĚSTO ZE SKLA
C. Clare

Anotace: Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Ve třetím díle série musí Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi, aby zachránila Skleněné město, ale je to vůbec v jejích silách?

Poutavý a napínavý příběh mě k sobě opravdu připoutal a konec Města z popela mě donutil si pokračování zařadit do seznamu na čtení velmi brzo. Opravdu jsem na další osudy hrdinů velmi zvědavá. A vítr šumí o tom, že se pustím i do série Pekelné stroje, ale pšt...


Četli jste nějakou z nich a na jakou knihu se aktuálně chystáte vrhnout vy?

(Zdroj: Obrázky a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dragita Dragita | Web | 11. ledna 2014 v 16:28 | Reagovat

Pekelné stroje? A kde to seženeš? Já myslela, že je to jen na Slovensku :-)  8-O

2 Dragita Dragita | Web | 11. ledna 2014 v 16:29 | Reagovat

jinak doufám, že se ti knihy budou líbit. Představ si, že mě teď jedna příjemně překvapila - asi si ji koupím:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40