... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Chystám se číst #5

21. ledna 2014 v 17:48 | Niviat |  Chystám se číst
Nějak jsem se z kraje roku zbláznila a dospěla do fáze, kdy mám vždy rozečteny dvě knihy zaráz a volím pak podle aktuální nálady, kterou si zrovna vezmu do ruky. Z tohoto důvodu je tu další díl nepravidelné rubriky Chystám se číst. Po čem sáhnu tentokrát?
Čarodějův synovecLETOPISY NARNIE #1: ČARODĚJŮV SYNOVEC
C. S. Lewis

Anotace: Podivínský strýc pošle svého synovce Digoryho a jeho kamarádku Polly objevovat jiné světy, do kterých si sám netroufá vstoupit. Oba kamarádi se musejí hodně ohánět, aby unikli nástrahám, které jim přichystá zlá čarodějnice Jadis. Jenže nebýt toho, nikdy by se nesetkali s bájným lvem Aslanem a neviděli by zrození nového světa jménem Narnie - a v Narnii je možné všechno…

O Letopisech Narnie jsem toho slyšela již mnoho, ale nikdy jsem po těchto knihách nesáhla. Ano, jsem jim už hodně odrostlá, ale pohádky miluji úplně stejně, jako když jsem byla malá. Po přečtení série Odkaz Dračích jezdců beru za svoji povinnost, jakožto milovník fantasy, si přečíst i tuto sérii. Jsem zvědavá, jak se s tím popasuji.


TrápeníSUKUBA #1: TRÁPENÍ
R. Mead

Anotace: Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností?
Avšak život Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně nesnesitelný uťáplý chlap. Nesmrtelní přátelé si z ní nepřestávají dělat legraci kvůli jedné její dávné proměně. A nejhorší ze všeho je to, že si nemůže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže nevysála život. Ona by přitom dala všechno na světě za to, kdyby se směla dotknout slavného a neodolatelně krásného spisovatele Setha Mortensena!
Snění o Sethovi však bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených bytostí se začíná dít cosi podivného… a velmi nebezpečného. Georgina se proti vlastní vůli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem…

Hodně jsem přemýšlela, jestli si přečíst Vampýrskou akademii nebo Sukubu. Rozhodně se postupně dostanu k oběma, ale Sukuba dostala přednost. Bude to moje první kniha od Richelle Mead, tak uvidíme, jestli si její knihy zamiluji, jako většina mého okolí.


Lev, čarodějnice a skříňLETOPISY NARNIE #2: LEV, ČARODĚJNICE A SKŘÍŇ
C. S. Lewis

Anotace: Čtyři sourozenci projdou tajemnou skříní a ocitnou se v Narnii - v zemi, kde žijí mluvící zvířata a kterou ovládá zlá Bílá čarodějnice. Děti se snaží obyvatelům Narnie pomoci, ale když jsou všechny naděje téměř zmařeny, návrat bájného lva Aslana zvrátí běh událostí a do země konečně přijde jaro.

Starý profesor si žil ve svém vlastním světě, a nechal děti - Petra, Zuzanu, Edmunda a Lucinku - hledat si vlastní zábavu v obrovském starém domě. Byl to dům, který vám připadá nekonečný, a člověk tu narazil na spoustu nečekaných míst: na desítky ložnic, ale také na hrozně dlouhou místnost plnou obrazů, kde bylo i celé rytířské brnění, na pokoj ověšený zelenými čalouny, kde v rohu stála harfa, nebo na celou řadu navzájem propojených pokojů, které byly plné knih. Jeden pokoj však byl úplně prázdný až na velkou skříň. Lucinka se jednoho dne rozhodla ji prozkoumat a jak se prodírala mezi kabáty, všimla si, že jí něco křupe pod nohama. Sklonila se, aby to ohmatala, ale místo aby ucítila hladké tvrdé dřevo, dotkla se něčeho měkkého, sypkého a velice studeného. Také na ni padalo něco chladného a měkkého. Vzápětí zjistila, že stojí uprostřed lesa, je tma, pod nohama má sníh a vzduchem poletují vločky. Tak se dostala do podivné, magické země jménem Narnie. Legendární dobrodružství právě začíná…

Pokud zvládnu první díl, další na sebe rozhodně nemůže čekat dlouho... Letopisy Narnie jsem se rozhodla číst podle toho, jak jde děj jednotlivých knih po sobě a nikoliv podle toho, jak je autor sám psal a jak byly vydány.


Četli jste nějakou z nich a na jakou knihu se aktuálně chystáte vrhnout vy?
(Zdroj: Obrázky a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 El Lien El Lien | Web | 21. ledna 2014 v 17:55 | Reagovat

Zní to dobře ..

2 Martin Martin | E-mail | Web | 21. ledna 2014 v 17:57 | Reagovat

Letopisy Narnie jsou moc pěkné pohádkové čtivo. Určitě si dám někdy zas re-reading. Doma mám to souborné vydání se zelenou obálkou. :-)

3 Niviat Niviat | Web | 21. ledna 2014 v 18:00 | Reagovat

[1]: Zní, doufám, že mě to nezklame. :-)

[2]: Já to sehnala jen takhle zvlášť, ale rozhodně mi to nevadí. Už se na to těším, po tom, co to všichni vychvalují. :-)

4 Dragita Dragita | Web | 21. ledna 2014 v 19:54 | Reagovat

tak všechny tři si chci přečíst:) A Richelle Mead mě velmi mile překvapila, takže Sukuba bude následovat:)

5 Niviat Niviat | Web | 21. ledna 2014 v 20:13 | Reagovat

[4]: Jsem ráda, že v tom nejsem sama. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40