... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

E. Dufková - Za okraj Světa

6. ledna 2014 v 10:37 | Niviat |  Knihy 2014
Za okraj SvětaŽánr: Sci- fi, fantasy povídky
Rok vydání: 2006
Počet stran: 392
Vydal: Laser - books

Anotace: Zajímá vás, zda je možné přežít na planetě nevhodné pro lidské bytosti?
Jestli je nutné obětovat lásku za moc?
Zda existují škvírové příšery?
Kdo je krásná Elina?
Má kat právo na lásku?
A jak by vypadal svět pod nadvládou krys?
Pokud ano, pak se ponořte do světa velké fantazie a výborně psaných příběhů Edity Dufkové, vycházející hvězdy české SF.

Jedenáct příběhů této sbírky je velmi rozmanitých a ať nás autorka zavádí na jiné světy, kdysi obydlené člověkem, nebo se hloubkovou sondou spouští do nitra lidské duše, nikdy vás pointa nezklame.
Podívejte se s ní za Okraj Světa!
________________________________________________________________________________

Inteligentní krysy, kyborgové, hořící koně, oživlé mrtvoly... to je jen zlomek z kouzelného světa Edity Dufkové. Nasedněme na člun Holého tuleně a pojďme ho společně prozkoumat.Při návštěvě Brna jsem zabloudila jako vždy do Levné knihy a vybrala si tuto sbírku povídek. Do té doby jsem autorku neznala a nejvíce mě zaujala dobře zvolená a poutavá obálka, které dominuje hořící kůň. Jak se záhy po jejím otevření dozvíme, je právě on démonem z prvního příběhu. Nečekala jsem nějaké čtecí orgie, jelikož povídky psala autorka ještě dost mladá a většina byla tvořena pro literární soutěže.

První polovinu knihy jsem příběhy přijímala velmi vlažně, i když byly čtivé, nemohla jsem si stále zvyknout na jejich ukončení, které mi připadalo většinou hodně osekané a já toužila zjistit z osudu hrdinů mnohem víc, než mi bylo předloženo. Tento pocit bohužel nezmizel ani v druhé polovině čtecího maratonu. Zvykla jsem si na to však do té míry, že mě začala četba opravdu bavit a s napětím jsem očekávala, s čím ještě budu konfrontována.

Některé mě přiměly k zamyšlení, nejvíce kraťoučké příběhy z povídky Nezvrácené osudy, nejméně se mi pak líbila povídka, jejíž jméno nese i celý sborník, Za okraj Světa. Hlodavce mám ráda, příběh mi přišel napínavý, až do onoho zrádného konce, kdy se vlastně vůbec nedozvíme, co na naše hrdiny čeká za oním okrajem Světa. Zde mi nejvíc připadalo, že by mělo být dílo více rozpracované.

Po většinu času volím zahraniční autory, zatím jsem však nikdy nesáhla vedle, pokud jsem do ruky vzala nějakou knihu od českého. Ani Za okraj Světa nepatří mezi omyly, četbu jsem si užila, díky koncům to však na plný počet vloček není. Doufám, že se někdy v budoucnu dostanu k něčemu dalšímu z pera této autorky.


Kniha obsahuje povídky:
1. Spálení a hořící
2. Nebudeš mutantem!
3. Propadlé světy
4. Škvírové příšery
5. Kamir
6. Vymítání andělů
7. Věc Elina
8. Křížové hřeby
9. Za okraj Světa
10. O mrtvém koni
11. Nezvrácené osudy


***

E. Dufková (1981) se narodila v Praze, kromě psaní sci- fi a fantasy povídek se věnuje tanci a má za sebou studium na Fakultě jaderné fyzikálně inženýrské při ČVUT, se zaměřením na studium plazmatu a termonukleární reaktory.


(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lyra Lyra | E-mail | Web | 10. ledna 2014 v 9:00 | Reagovat

Stejně jako ty jsem si tuto knihu zakoupila v Levných knihách, ale na rozdíl od tebe jsem se k ní ještě nedostala, poslední dobou čtení (a vlastně nejen to) jaksi nestíhám. Ráda ale slyším, že se ti kniha víceméně líbila a mám se tak v budoucnu na co těšit (protože toho není nikdy dost). :-D

2 Niviat Niviat | Web | 10. ledna 2014 v 12:58 | Reagovat

[1]: Taky mi ležela doma docela dost dlouho, nějak jsme měla pořád po ruce něco jiného. :-D Určitě se je na co těšit. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40