... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

M. Meyer - Měsíční kroniky #1: Cinder

23. ledna 2014 v 10:52 | Niviat |  Knihy 2014
CinderOriginální název: Cinder
Žánr: Sci- fi, fantasy
Rok vydání: 2012
Počet stran: 400
Vydal: Egmont

Anotace: Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky...

Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody - mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit.
Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je "pocta", kterou dosud nikdo nepřežil.
Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného.
Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…
___________________________________________________________________________

Cinder vypadá jako obyčejná dívka, v jejím životě je však spousta neodhalených tajemství, která postupně vyplouvají na povrch...


Pohádky, provázejí nás celým naším životem, od mala sníme o princi na bílém koni, o krásné budoucnosti plné lásky a porozumění. Většinou jsme však nuceni sletět z obláčku a přijmout realitu takovou, jaká je. Ani Cinder nemohla jinak, její život je naprosto obyčejný. Žije v bytě se svojí macechou a dvěma nevlastními sestrami a je vyhlášenou mechaničkou v Novém Pekingu. Tento věhlas k ní jednoho dne přivede samotného prince, který pro ni má jen takovou malou prácičku, která opravdu není "důležitá". A to natolik, že by to mohlo ohrozit národní bezpečnost. Aby toho nebylo málo, celou zemi sužuje smrtelný mor, letumóza... A ještě jen tak na okraj, naše hrdinka je kyborg a to už jednomu člověku dokáže znepříjemnit život. Obzvláště, když se výzkumy na vakcínu proti nemoci, provádějí právě na nich.

Připadá vám to povědomé? Klasickou pohádku o Popelce jistě všichni známe a dokonce v několika různých verzích, od upovídaných holoubků a příliš uštěkaných psů, až po moudrou sovu. Tento příběh staví na jeho základu a hodně využívá pohádkové motivy, ale jinak nečekejte, že vše bude růžové a hlavní hrdinka bude mít ustlané na obláčku. Autorce se povedlo bravurně skloubit tyto prvky s neotřelou dystopií, která je díky tomu originální a nezapadá do šedivého průměru.

Po spoustě přečtených recenzí jsem ani já neodolala a knihu si půjčila. Musím říct, že nelituji a na poličce v knihovně se mi už hřeje pokračování Měsíčních kronik. Lehce se četla a stránky opravdu ubýhaly rychlostí blesku. Požitek doplňoval zajímavý obal fialové barvy, který mě od pohledu zaujal.

Pokračování měsíčních kronik bude opět čerpat z pohádek, kterým byl dán nový, sci- fi kabátek. Máme se tedy na co těšit a můžeme směle rovnou do postele s dalším dílem Scarlet.
***

M. Meyer (1984) žije v Americe, má dva vysokoškolské tituly z oboru publikování a kreativního psaní. Je členkou asociace Amerických romantických spisovatelů, na svém kontě má novelu "The Phantom of Linkshire Manor" a pod pseudonymem Alicia Blade napsala přes čtyřicet fanfikcí.

(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tvídě Tvídě | Web | 23. ledna 2014 v 22:08 | Reagovat

Mám to na seznamu a pořád se k tomu ne a ne dostat >_< Ale těším se! Zní to jako příjemná zábava.

2 Niviat Niviat | Web | 24. ledna 2014 v 8:13 | Reagovat

[1]: Určitě je, můžu vřele doporučit. :-)

3 Sima Sima | E-mail | Web | 13. ledna 2016 v 21:16 | Reagovat

Cinder sa mi veľmi páčila.Mám objednané zvyšné diely a som zvedavá čo si pre nás autorka pripravila :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40