... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

C. S. Lewis - Letopisy Narnie #1: Čarodějův synovec

23. února 2014 v 12:22 | Niviat |  Knihy 2014
Čarodějův synovecOriginální název: The Magician's Nephew
Žánr: Fantasy
Rok vydání: 2006
Počet stran: 208
Vydal: Fragment

Anotace: Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte s námi do země zázraků a kouzel - do Narnie!
Staňte se spolu s Digorym a jeho kamarádkou Polly svědky zrození pohádkové země! Seznamte se s bájným lvem Aslanem, který ji chrání, a poznejte zlou čarodějnici Jadis, která chce všechny ovládat.
Nenechte si ujít fantasy bestseller, který nadchl miliony čtenářů po celém světě.
____________________________________________________________________________

Vstupte do kouzelné země, kde nic není nemožné, zázraky jsou na pořadu každého dne a obyvatelé jsou neskutečně mírumilovní. Až na pár výjimek...Jako malé děti jsme rádi objevovali nové záhady, proto není žádným překvapením, když Digory se svojí kamarádkou Polly prolezou pod střechou do jednoho z dalších domů. Spletou se však ve výpočtu a místo na opuštěnou půdu se dostanou jen k Digorymu. Příběh se začne odvíjet ve chvíli, kdy narazí na chlapečkova strýce, který má zvláštní zelené a žluté prstýnky. Nejsou to však obyčejné pouťové šperky, jsou kouzelné.

Pohádka i pro dospělé?
Letopisy Narnie jsou pohádkovým vyprávěním pro všechny generace. Dospělejší čtenáři si při četbě oddechnou a zavzpomínají si na léta, kdy vše dobře skončilo a netrápilo je nic víc, než jen to, aby zlá čarodějnice nezpůsobila újmu oblíbeným postavám. Malí čtenáři se dostanou do kouzelného světa, kde chování postav je poučné, děj napínavý a boje strhující. Všichni pak získají nevšední čtenářský zážitek v útlé knížce, která se dá přečíst před spaním. Stejně vám nedovolí zavřít oči, dokud se nedozvíte, jak to všechno dopadlo.

Biblické vyprávění?
Čarodějův synovec je úvodem do příběhů odehrávajících se v Narnii, dozvíme se v ní, jak celá země vznikla. Proto je začátek poněkud méně záživný a více popisný, než druhá půlka a další díl, který jsem dosud stihla přečíst. To však neubírá na genialitě celého vyprávění, naopak dokreslují celou atmosféru. Autor je známý také svými díly z oblasti křesťanství, proto vznik Narnie může někomu připomínat stvoření světa podle Bible.

Závěrečné shrnutí
Kniha nadchne čtenáře všech věkových kategorií, milovníky pohádek a fantasy literatury. Proto ani věk není překážkou v četbě této knižní série.


***

C. S. Lewis (1898 - 1963) byl blízkým přítelem J. R. R. Tolkiena a stejně jako on se stal uznávaným profesorem anglického jazyka na Oxfordu. Známým se stal díky svým dílům ze středověké literatury, křesťanské apologetiky a literárními kritikami. Nejznámějšími jsou však stále Letopisy Narnie, které byly přeloženy do více než 30- ti světových jazyků.

(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dragita Dragita | E-mail | Web | 23. února 2014 v 12:32 | Reagovat

doufám, že se k tomu brzy dostanu :-D

2 Niviat Niviat | Web | 23. února 2014 v 12:34 | Reagovat

[1]: Držím palce. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40