... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Ch. Paolini - Odkaz Dračích jezdců #4: Inheritance

17. února 2014 v 17:08 | Niviat |  Knihy 2014
HrODJ


InheritanceOriginální název: Inheritance
Žánr: Fantasy
Rok vydání: 2012
Počet stran: 672
Vydal: Fragment

Anotace: Inheritance je čtvrtou knihou ze série Odkaz Dračích jezdců, kterou napsal Christopher Paolini.
Neuplynulo mnoho času od doby, kdy byl Eragon pouhým klukem z chudé farmy a Safira jen modrým kamenem ležícím v hlubokém lese. Nyní se situace změnila. Eragon je dračí jezdec a zabiják stínů a Safira mocný drak, který spolu se svým jezdcem letí vstříc k definitivnímu vítězství nebo záhubě.
Osud celé země spočívá na jejich bedrech. Životy tisíců lidí závisí na tom, jak si v poslední bitvě povedou. Celé dlouhé měsíce výcviků i bitev mohou všem přinést naději a život, ale stejně tak i bezednou propast ztráty, smrti a zatracení. Ten nejtěžší zápas je stále ještě čeká. Galbatorix. Budou muset najít veškerou sílu k tomu, aby svedli tuto poslední bitvu. Jestli tentokrát neuspějí, je vše navždy ztraceno. Další šance už nebude.
Eragon a Safira spolu dokázali dojít dál, než se kdokoliv odvážil vůbec doufat. Ale teď musí svrhnout zlého krále z jeho trůnu, zbavit násilím zmítanou zemi tyrana a nastolit v Alagaesii znovu právo a řád.
Není velká šance, že se jim to podaří. A pokud ano, jakou cenu budou muset zaplatit?
__________________________________________________________________________

Konec se blíží, jeden jezdec a jeho drak, proti dávnému tyranovi a jeho neskutečné moci. Jediná tužba a přání, zvítězit a vymanit se z jeho područí, závěrečný díl Odkazu Dračích jezdců je tu...Před Eragonem je poslední krok jeho dosavadního dobrodružství, výcvik je ukončen a z něj je již opravdový dračí jezdec. Zbývá jen sebrat všechny síly a utkat se s Galbatorixem v závěrečné bitvě na život a na smrt. Vardenové se pomalu probojovávají k Uru'baenu a dobývají další a další města. Je však mladý farmářský chlapec natolik silný, aby se mohl králi rovnat?

Oproti předešlým dílům jsme ihned vrženi do bitev a jedna akce střídá druhou, jak Vardenové postupují ke svému osudu. Nevyhneme se však opět zdlouhavým a nudným pasážím, které by leckterý čtenář rád přeskočil, jen aby se konečně dozvěděl, jak se to bude dál vyvíjet s jeho oblíbenou postavou. Děj je nám znovu předkládán z pohledu Eragona a Rorana, jejichž cesty se opět spojí až v druhé polovině knihy, která je mnohem zajímavější a napínavější. Dostane v ní prostor konečně i Murtagh a my se o něm dozvídáme spoustu nových informací, které na jeho dosavadní život a činy vrhají nové světlo. Nedostal však tolik prostoru, jak by si čtenář mohl přát a spousta věcí o něm zůstala pod rouškou tajemství.

Po infarktovém (před) závěru, kdy se rozhodne o osudu celé Alagaësie se na posledních zhruba šedesáti stranách dozvídáme o tom, kam se bude vyvíjet její budoucnost, o osudu dračích jezdců a konečně i našich oblíbených hrdinů. Po očekávaném happy endu na nás ze samotného závěru padne obří příval emocí a smutku a to nejen nad tím, že všechno končí.

I přes můj věk a podobnost série s jinými knihami jsem si četbu užila, snad jen popisných pasáží mohlo být méně. Díky nim jsme se však dozvěděli mnoho zajímavostí z tohoto kouzelného světa. I po dočtení všech dílů zůstaly některé otázky, k velké škodě, nezodpovězeny...


***

Ch. Paolini (1983) je americký spisovatel narozený v Kalifornii. Většinu života strávil s rodinou v Montaně, kromě pár let na Aljašce. Odkaz Dračích jezdců měl být původně trilogií, kvůli obsáhlosti třetího dílu jej autor rozdělil na dva.

(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40