... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Chystám se číst #7

16. února 2014 v 11:39 | Niviat |  Chystám se číst
Nečtu teď sice tolik, jako v lednu, ale i přes to se ve svém seznamu posouvám dál. Proto je tu také další díl nepravidelné rubriky Chystám se číst. Tentokrát zabrousíme do různých sérií a já se moc těším, až tyto knihy přečtu.

ScarletMĚSÍČNÍ KRONIKY #2: SCARLET
M. Meyer

Anotace: Když byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě.
Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly...

Po přečtení Cinder jsem se do této série zamilovala a jsem zvědavá, jaké ještě autorka upraví pohádky. První díl byl velmi čtivý, zajímavý a napínavý, doufám, že budou knihy v tomto duchu pokračovat.


Drácula NesmrtelnýDRÁCULA NESMRTELNÝ
D. Stoker, I. Holt

Anotace: Drákula Nesmrtelný je volným pokračování klasického Drákuly od Brama Stokera, ztělesnění hororového žánru, prototypu a nedostižného modelu dnes tak populárních příběhů o upírech. Stokerův román samozřejmě inspiroval řadu pokračování; Drákula Nesmrtelný ovšem nad všechny podobné pokusy vyčnívá kvalitou zpracování, nosným, dramatickým příběhem i citlivým zachycením "ducha doby". Román začíná nějakých dvacet let po domnělé smrti hraběte Drákuly (jíž končí původní Drákula), setkáváme se v něm s většinou postav, které už známe, ale ukazuje se, že všechno byla tak trochu jinak… Je možné, že by hrabě Drákula nebyl oním ztělesněním zla, které známe? Nestojí za vším někdo daleko horší než Drákula sám? A jakou roli hraje v příběhu tajemná hraběnka Báthoryová, Čachtická paní, která se v románu záhy objeví?
Román Drákula Nesmrtelný je výjimečný rovněž tím, že Dacre Stoker je prasynovcem Brama Stokera a při psaní románu pracoval i s archivem svého předka - co do autenticity se tedy Drákula Nesmrtelný svému pravzoru velice přibližuje.

Jako milovník hororů jsem si musela přečíst Dráculu od Brama Stokera, pak jsem jednoho dne zabrousila do Levné knihy a narazila na toto "pokračování". Kniha nemá příliš vysoké hodnocení, tak doufám, že mě nějak moc neznechutí a nebude mi originálních a legendárních postav příliš líto.


Hlas nožeCHAOS: HLAS NOŽE
P. Ness

Anotace: "Hluk je nefiltrovaný člověk a bez tohoto filtru je člověk pouze kráčejícím chaosem."

Planetu Nový svět kolonizuje malá skupina osadníků z nepřátelského Starého světa. Po mnoha letech dochází k nečekanému zvratu. Domorodí obyvatelé se vzbouří, zaútočí na osadníky a usmrtí všechny ženy. Muže a zvířata náhle napadne podivný vir, který umožňuje slyšet myšlenky ostatních.
Uniknout se podaří jen nevzdělanému mladíkovi Toddovi, který si stihl vzít na cestu pouze ruksak, lovecký nůž, deník, ale hlavně to vůbec nejdůležitější - svého věrného psího přítele. Ostatní obyvatelé v čele s šíleným knězem ho však pronásledují a kvůli nebezpečnému viru nebezpečí stále narůstá.
Tento nelibozvučný myšlenkový mrak se nazývá Hluk a projevuje se nejen zvukem, ale i obrazem. Nikdy vás nenechá na pokoji a žádná vaše představa a ani jeden váš plán tak nejsou soukromé. Todd objeví v Hluku jakousi "díru" a záhy zjistí, že žije v úplně jiném světě, než si dosud myslel. Postupně vychází najevo několik prazvláštních situací z minulosti a Toddova strastiplná cesta s armádou v patách se zdá jako nikdy nekončící příběh.

Hlas nože je první kniha dystopické trilogie CHAOS, plná napětí, dramatických zvratů a nečekaných odhalení, ale i humorných situací.

O této sérii jsem se dozvěděla poprvé na srazu knihomolů v Brně a od kamarádky Dragity, která si ji koupila a je z ní nadšená. Proto jsem moc ráda, že mi knihy půjčí a já se do nich budu moci taky začíst.

Četli jste nějakou z nich a na jakou knihu se aktuálně chystáte vrhnout vy?
(Zdroj: Obrázky a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zdeňka M. Zdeňka M. | Web | 16. února 2014 v 11:45 | Reagovat

Drákulu Nesmrtelného jsem už četla a docela se mi líbil. Bylo zajímavé sledovat, jak jednotlivé postavy dopadly, protože všechny jejich dobrodružství s Drákulou nějak poznamenalo, ať už jakýmkoliv způsobem. Ale zápletka mi přišla překombinovaná a úplný závěr je docela vtipná. :-)

2 Niviat Niviat | Web | 16. února 2014 v 11:55 | Reagovat

[1]: Tak to jsem na to hodně zvědavá. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40