... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

Chystám se číst #8

24. února 2014 v 17:38 | Niviat |  Chystám se číst
Ze začátku měsíce jsem měla neskutečný čtecí KOPR, který mě nepotkal za posledních pár let. Chytla jsem do ruky knihu a hned po pár stránkách mě napadlo, že bych měla dělat něco jiného. Nedokázala jsem se soustředit a musela se nesčetněkrát vracet v ději, abych vůbec věděla, o čem daná kniha je. Také se vám to někdy stává? Bylo proto mnohem lepší ji odložit a počkat, až opět zavládne knihomolské období.


Odložila jsem kvůli tomu četbu Mycelia #2: Led pod kůží od V. Kadlečkové, protože jsem tušila, že to bude opět stát za to. Nakonec mě do správné nálady nakoplo Město ze skla, třetí díl Nástrojů smrti od C. Clare. Něco se zlomilo a já již od té doby přečetla pět knih. Mám z toho velkou radost a s chutí se vrhám na další. Rekord, jako v lednu, netrhnu, ale mohla bych ještě stihnout alespoň jednu do konce měsíce.

S mým čtecím pokrokem přichází opět čas na to, abych krátce představila knihy, které budu v dohledné době číst a na které se pak objeví recenze. Je tolik knih, které bych sem teď ráda napsala, ale zařekla jsem se, že nejprve dočtu dvě rozečtené série. Takže jdeme na to.SnySUKUBA #3: SNY
R. Mead

Anotace: Jsou dny, kdy holka neví, který problém řešit dřív. Obzvlášť to platí v případě sukuby Georginy Kincaidové, která získává energii ze svádění mužů. Na první pohled záviděníhodná schopnost ovšem značně komplikuje její vztah se slavným spisovatelem Sethem - nemůžou spolu mít sex, protože tím by ho Georgina bezděčně zabila (a to, přiznejme si, by odradilo každého muže i zamilovaného). Navíc je Seth pohlcen prací na svém nejnovějším románu a Georgina musí zasvěcovat novou, poměrně neschopnou sukubu.
A jako by toho ještě nebylo dost, Georginu trápí děsivé sny. Někdo nebo něco ji za noci pronásleduje, vysává ji energii a předestírá nepěkné vize její budoucnosti. Georgina hledá odpovědi u Danta, vykládače snů, který má spojení s podsvětím. Jenže jeho flirtování a šarm ji matou čím dál víc, mimo jiné i proto, že její vztah se Sethem prochází krizí.
Georgina musí zkrátka řešit hned dva problémy najednou: znovu se ujmout vlády nad svým milostným životem a vypořádat se s nepřítelem, který jí vstupuje do snů. Je totiž docela možné, že pokud Georgina neuspěje, nebude už nikdy moci klidně spát...

Spousta lidí ji nemá ráda, ale já ji beru takovou jaká je a nemám s ní nejmenší problém. Někdy je mi jí líto, jindy bych chtěla být jako ona. Její příběhy mě baví a připoutávají mě k sobě. Ať už před spaním nebo někdy během dne, nedokážu se od těchto knih odtrhnout. Proto byla jasná volba, že si velmi brzo přečtu další díl.


Princ KaspianLETOPISY NARNIE #4: PRINC KASPIAN
C. S. Lewis

Anotace: Magická síla navrátila sourozence Petra, Zuzanu, Edmunda a Lucii do Narnie, kterou ničí občanská válka. Zachránit ji může jen mladý princ Kaspian, ale potřebuje pomoc. Podaří se mu s podporou dětí a lva Aslana zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí?

Měla jsem je číst už dávno, tohle mi zní hlavou už od prvního letopisu, který jsem přečetla. Ochudila jsem si dětství o tyto příběhy, které by se jistě staly stejně milovanými jako třeba Harry Potter a dokázaly by mě k sobě připoutat, i když by venku bylo nejkrásnější počasí. Prostě bych si je vzala sebou pod strom, do přírody a někde daleko od lidí bych snila o tom, jak jsem se i já dostala do Narnie a vybojovala několik bitev v její dlouhé historii. A to jen proto, aby byla věčná, legendární...


ŽárSUKUBA #4: ŽÁR
R. Mead

Anotace: Některá přání se splní až ve chvíli, když už nám jsou k ničemu… Nadpřirozená svůdkyně Georgina nese rozchod se spisovatelem Sethem jen velmi těžce. Propadá starým zlozvykům a nesmrtelní kamarádi už nemůžou její věčné nářky vystát. A pak provede Georgina něco tak hrozného, že ji její šéf, arcidémon Jerome, vykáže za trest z města. Provinilá sukuba se ocitá ve Vancouveru, kde má pomáhat tamnímu démonovi s problematickou skupinou satanistů. Její vyhnanství skončí stejně náhle, jako k němu došlo: mezi nesmrtelnými v Seattlu se děje cosi podivného a vše nasvědčuje tomu, že Jeroma někdo unesl a uvěznil. Jeho nesmrtelní podřízení rázem ztrácejí nadpřirozené schopnosti. Všichni se společnými silami pouštějí do pátrání po Jeromovi, aby všechno bylo jako dřív. Jediná Georgina v daném stavu nachází i kladnou stránku: když teď při sexu nebere mužům životní energii, mohla by se zase dát dohromady s milovaným Sethem. Jenže jak to udělat, když je zadaný?

Tímto dílem se přehoupnu do druhé poloviny série a už jen po dosud dvou přečtených dílech mám pocit, že konec pěkně obrečím a že se mi bude po Georgině hrozně stýskat. Je to asi jedna z těch sérií, kde uvažuji o tom, že si ji někdy v budoucnu opět přečtu.


Děláte si podobné seznamy a dodržujete je, nebo se vrhnete klidně na knihu, která vám jen tak přistane v ruce? Četli jste nějakou z těchto mnou vybraných a na jakou se aktuálně chystáte vrhnout vy?
(Zdroj: Obrázky a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Cathy Cathy | E-mail | Web | 24. února 2014 v 18:02 | Reagovat

Ani jedna mě zrovna neoslovila a neláká... Nicméně tvá otázka... já knihy beru dle toho jak mi chodí poštou.. nebo případně jakou mám zrovna náladu, a v neposlední řadě dle toho co mi určití lidi nasadí do hlavy za brouka, takze si pak urcitou knihu proste MUSIM precist,,,:D

2 Niviat Niviat | Web | 24. února 2014 v 18:06 | Reagovat

[1]: Mě to taky dřív nelákalo. :-) Tak ty to máš jasné, já si většinou volím podle toho, co mám doma a nebo co mi kdo půjčí. :-D

3 Dragita Dragita | E-mail | Web | 24. února 2014 v 19:20 | Reagovat

já si sice dělám seznamy, ale stejně to dopadne tak, že hmátnu po tom, co mi zrovna cvrkne do oka, nebo na co mě někdo navnadí a já si ji vyberu přednostně:D ...a tys mě konkrétně navnadila na Sukubu :-D  :-D

4 Niviat Niviat | Web | 24. února 2014 v 19:48 | Reagovat

[3]: To jsem ráda a doufám, že se bude líbit. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40