... hudební a knižní blog.
Za tento rok přečteno knih:
31 z 40

J. K. Rowling (Kennilworthy Whisp) - Famfrpál v průběhu věků

14. února 2014 v 21:38 | Niviat |  Knihy 2014
Famfrpál v průběhu věkůOriginální název: Quidditch Through the Ages
Žánr: Fantasy
Rok vydání: 2001
Počet stran: 66
Vydal: Albatros

Anotace: Pro všechny, kdo mají rádi Harryho a fandí mu v jeho famfrpálových kláních za Nebelvír! Reprint příručky získané přímo z bradavické knihovny při Škole čar a kouzel vás seznámí s vývojem létajících košťat, poučíte se, jaké hry se s košťaty hrály ve starověku, jak se objevila Zlatonka, jakými proměnami prošel famfrpál od 14. století a jak vypadá dnes, seznámíte se s významnými famfrpálovými týmy ve Velké Británii a v Irsku. Uvádí ji předmluva ředitele bradavické školy Albuse Brumbála a najdete v ní i reprodukci výpůjčního lístku z bradavické knihovny. Autorem této příručky je expert na slovo vzatý, kromě ní napsal např. knížky Lítá jako šílenec, Potlouky v akci či Studie o strategii obrany při famfrpálu. Jeho příručku vysoce oceňuje jak Albus Brumbál, tak Batylda Bagshotová (autorka Dějin čar a kouzel), ale i Zlatoslav Lockhart a další významné osobnosti kouzelnického světa.
___________________________________________________________________________________

Nasedněme na koště a proleťme se jen tak nad krajinou. Nebo chytněme zlatonku, která se třepetá neznámo kde a při tom si nenechme urazit hlavu potloukem...Svět Harryho Pottra je plný roztodivných věcí, živočichů, her... A jednou z těch podivností a úžasných věcí je famfrpál, nejoblíbenější sport celého kouzelnického světa, který je mnohem lepší, než náš mudlovský fotbal a hokej v jednom. Tato příručka nám přiblíží celou historii a pravidla této čarovné hry a stává se tak povinnou četbou pro každého pottromaniaka.

Ze začátku se dozvíme o samotném vzniku sportu, následuje popis vývoje jednotlivých částí hry, košťat a míčů. Někomu všechno tohle může připadat zbytečné a proto se jedná pouze o doplňkovou knihu o šedesáti sedmi stranách, který docení jen ti opravdoví fandové a pokud jím jste, neváhejte po ní sáhnout. Osvětlí vám další část světa a přiblíží k absolutnímu znalectví tohoto košťatového sportu, při němž jde častokrát o život. Jak si jinak lze vysvětlit, proč někdy dojde k vykostění ruky a nebo ztrátě chytače, který byl přenesen úplně do jiné země.

Knižní série o mladém čaroději skončila, jeho příběh nás však fascinuje dál a proto je jisté, že i tyto tenká díla se těší nemalému zájmu. Ten dohnal i mě k tomu, abych si ji přečetla a rozhodně nelituji. Zavzpomínala jsem si a zjistila věci, které jsem dosud netušila. Škoda jen, že jich není víc...


***

J. K. Rowling (1965) se narodila ve Velké Británii v Gloucestershiru, na svůj spisovatelský talent upozornila již v šesti letech, kdy napsala povídku o králíčkovi jménem Králíček. Ve světě proslula svou knižní sérií o malém čaroději Harrym Pottrovi. Po velkém úspěchu napsala také knihy z jeho prostředí a společenský román Prázdné místo. V současnosti se věnuje detektivní sérii, kterou vydává pod pseudonymem Robert Galbraith.

(Zdroj: Obrázek a anotace z http://www.databazeknih.cz/)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sasha Sasha | Web | 14. února 2014 v 21:43 | Reagovat

ako HP fanušik by som si to asi mala prečítať :D dakujem za tip :)

2 Niviat Niviat | Web | 14. února 2014 v 21:51 | Reagovat

[1]: Není zač. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
___________________________________________________

Mnohokrát děkuji za návštěvu v mém černém doupěti!

Dlouhodobé projekty:

40